Autor Subiect: Obtinerea formularului E112  (Citit de 66480 ori)

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
Re: Obtinerea formularului E112
« Răspuns #180 : Septembrie 24, 2015, 08:50:31 p.m. »
Ai in mesaj privat nr meu de telefon.   E posibila o alta abordare care nu presupune neaparat internarea daca starea micutului nu o necesita.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

aurelian

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
« Răspuns #181 : Februarie 26, 2016, 05:04:07 p.m. »
Buna ziua,

In primul rind vreau sa multumesc acestui forum ca ne-a indrumat cu informatii utile dupa ce am aflat ca baiatelul nostru de 3 ani are coarctatie de aorta si trebuie operat in cateva luni!
In acest moment sintem programati pentru internare pe 27 martie la domnul doctor  Eugen Sandica in Germania.
Domnul doctor ne-a recomandat sa obtinem formularul 112, dar  doamna doctor care a pus diagnosticul nu a acceptat completarea acestui formular spunind ca astfel de operatii se fac in acest moment in Romania, chiar si in situatia in  care domnul doctor a planificat operatia pt. reconstructie arc aortic.

Am putea obtine acest formular de la alt doctor cardiolog?

Multumesc,

Aurelian

Mara [mQQm]

• Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #182 : Februarie 29, 2016, 02:17:40 p.m. »
Buna Aurelian!

Raspunsul la intrebarea ta este, da! Raportul medical poate fi intocmit de orice medic cardiolog aflat in relatii contractuale cu casa de asigurari. Curaj, succes si motivatie! Multa sanatate baietelului!

PS: Ai pm.

If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

veronicacir

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
    • Vezi Profilul
« Răspuns #183 : Octombrie 06, 2016, 06:54:50 a.m. »
Buna Aurelian Sunt mama lui MIHAI un daiat de 14 ani   ce anevrism de aorta ascendenta prolaps de valva mitrala si  etc cu sindrom MARFAN mostenit din familie. eu tatal meu care din pacate s a stins destul de devreme . si sora mea operata de disectie de aorta .si eu operata de doua ori / Am obtinut prin amabilitatea dr Sandica invitatia  si programare ptr operatie pe 22 ian 2017 insa formularu 112 ne da batai de cap
DR Curant nu vrea sa ne ajute cu referatul cerindune negatie de la un spital din RO cu toate ca noi TREBUIE sa facem operatia cit mai urgent pentru ca dilatarea aortei are un ritm de crestere alarmant si se poate fisura in orice moment. daca voi ati avut aceasta piedica va rog ajutati ma! contactati ma pe facebok pe CIR VERONICA

Mara [mQQm]

• Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #184 : Octombrie 09, 2016, 01:53:38 p.m. »
veronicacir, bine ai venit pe forum!

Ai in mesaj privat numarul meu de telefon. Ma poti contacta pentru a vedea in ce  masura pot sa te ajut. Cu speranta, motivatie si determinare catre starea de bine a copilului!

Sanatate!

veronicacir

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #185 : Octombrie 11, 2016, 07:58:31 a.m. »
 Buna fete curajoase. Ma numesc VERONICA si am un baiat de 14 ani ce urmeaza sa fie operat la BAD de dl dr SANDICA. Va rog din suflet sa ma ajutati . dr OLTEANU   CARE A FOST  medicul copilului de la 4 ani nu doreste sa mi faca raportul medical ptr ca nu am negatie de la MURES/ EU  nu am cerut parerea  dr de la mures dar ajutati ma cum sa redactez textul ptr obtinerea  acelei hirtii  de care asa mare nevoie dna dr  Din cite am inteles de la voi nu ea e indicata sa mi ceara dar altfel nu e de acord . Astept mesajele voastre

veronicacir

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #186 : Octombrie 11, 2016, 08:25:33 a.m. »
 CA ANDREEA DACA POTI SUNA MA 0727330715.CAUTSADA VB CU CV CARE A ACCESAT F112 PE ILFOV SA STIU SIGUR DACA MI SE CERE NEGATIE

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #187 : Octombrie 11, 2016, 08:37:32 p.m. »
Veronica, pentru a obtine negatia de la Mures trebuie sa iei cumva legatura cu cei de acolo. Sunt parinti care au obtinut acea negatie, nu sunt sigura daca e suficient sa trimiti un text, dr. Olteanu cum iti recomanda sa procedezi pentru obtinerea negatiei?

veronicacir

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #188 : Octombrie 12, 2016, 07:09:10 p.m. »
Magda draga  la doctorita mai merg pe 21 la particular poate reusesc sa stau mai pe indelete de vorba cu dumneaei cit despre negatie din ce am inteles de la voi nici nu ar fi  de datoria ei sa mi ceara asa ceva si plus ca nici nu exista  sa se dea  nici la Mures .nici in alta parte pentru ca noi avem dr ..capabili.. sa opereze oricum si cu toate riscurile.Mi e greu sa accept ca trebuie sa hotarasca cineva pentru viata copilului meu!? EU SI NUMAI EU imi asum riscurile operatiilor pentru ca doamne fereste de cv ...este eroare medicala dar eu sunt obligata sa semnez ca sunt de acord cu operatia/ In fine daca a fost cv la ilfov poate stie cum decurge acolo treaba cu f112

magdaz

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #189 : Octombrie 13, 2016, 08:35:05 p.m. »
Veronica, sa inteleg ca, de fapt, dr. Olteanu nu iti da raportul pentru formular pentru ca ea considera ca se poate face operatia in timp util in tara? In acest sens, ti-a prezentat pasii pentru a face aceasta operatie, in timp util, in tara: programare in vederea acestei operatii, etc.? Ca medic curant, e cumva raspunderea ei sa se ocupe de aceste aspecte, nu sa va trimita pe voi sa obtineti negatie... zic si eu. Mult succes la consultatia in particular!

veronicacir

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #190 : Octombrie 14, 2016, 06:33:49 a.m. »
Sincer draga mea cred ca dna dr s a suparat mai tare pentru ca eu in prostia mea mi am permis sa trimit un maill dr Sandica fara acordul dumneaei si mai am avut si nesimtirea sa primesc acordul favorabil     ASTA AM INTELES EU DIN ATITUDINEA DINSEI  ca intrun fel sau altul eu am fentat o  si asta cred ca e cauza refuzului.
In fine intr nu fel s au altul ma consider indreptatita sa i cer explicatii lamuritoare pentru ca eu nu consider ca daca suntem niste oameni simpli nu avem dreptul ca ceea ce avem mai scump pe lume sa primeasca si ei aceeas sansa la viata ca si copii lor. Eu vreau sa cred ca sunt o leoaica luptatoare si am sa merg pina in pinzele albe pentru a rezol;va chiar daca ma simt uneori dezmadajduita si scirbita de sistem.

veronicacir

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #191 : Octombrie 14, 2016, 06:37:11 a.m. »
Ajutati ma sa dau de AURELIAN! A FOST IN SITUATIA MEA SI POATE  PUTEM SA LUAM LEGATURA/

magdaz

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #192 : Octombrie 14, 2016, 08:32:11 p.m. »
Veronica, i-ai dat mesaj lui Aurelian prin intermediul acestui forum? Mesaj privat sau prin email?
Mai exista pagina de FB a acestui site: https://www.facebook.com/malformatii.cardiace?fref=ts sau, poate reusesti sa iei legatura cu administratorul forumului, doamna Nicoleta Serban, poate te va ajuta sa iei legatura cu Aurelian: https://www.facebook.com/nicoleta.serban.98?fref=ts .