Autor Subiect: Multumiri din INIMA D-lui Dr.Sandica Eugen  (Citit de 31390 ori)

laurean74

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
    • Vezi Profilul
R?spuns: Multumiri din INIMA D-lui Dr.Sandica Eugen
« Răspuns #30 : Mai 05, 2011, 04:10:34 p.m. »
In data de 11 mai plecam la control in BO.
Mai pleaca cineva atunci?Vom pleca de pe Baneasa si ne vom intoarce vineri.

stefy17

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
Pentru toti copii cu malformatii cardiace
« Răspuns #31 : Septembrie 20, 2011, 12:52:44 p.m. »
Eu sunt unul din copii cu tetralogie fallot operata de 2 ori la Targul Mures iar acum o saptamana am fost in Germania pentru a 3 a operatie.
Datorita domnului doctor E. Sandica sunt acum foarte bine , m-am recuperat repede si sper sa fie totul bine si de acum incolo.Am 17 ani iar daca faceam corectia totala la timpul potrivit viata mea ar fi fost mult mai usoara. De aceea ar fi bine pentru cei cu astfel de probleme care nu gasesc rezolvare la noi in tara sa stie ca pot gasi solutii si sa il caute pe domnul doctor .
Pe aceasta cale eu ii multumesc inca o data si in numele familiei mele si tuturor celor care au scris pe acest forum deoarece datorita lor am avut informatii si am reusit sa obtinem formularul E 112.
De asemenea ii multumim si domnului doctor Nicolescu Alin .

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
« Răspuns #32 : Septembrie 20, 2011, 04:46:07 p.m. »
Stefy, iti multumim ca esti alaturi de noi si ne poti impartasi cazul tau, de data asta tu fiind cea care vede cel mai clar lucrurile, pentru ca le-ai trait pe ''pielea ta''.
Noi vorbim, doar din ceea ce traiesc copiii nostri.
Ma bucur ca esti ok. Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate!
« Ultima Modificare: Septembrie 22, 2011, 09:30:18 p.m. de liviams »

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #33 : Septembrie 20, 2011, 08:28:41 p.m. »
Stefy, iti spun Bravo! Bravo pentru ca ai scris aceste randuri si ca esti dornica sa ne impartasesti povestea ta!
Ma bucur tare ca ai ajuns la dl Dr. Sandica si ca acum iti este bine. Din cand in cand poate ne mai scrii- cum te simti, ce simti- daca sunt lucruri care te deranjeaza, lucruri care iti plac, lucruri care iti displac.
Eu sunt inscrisa in grupuri de suport din afara (gratie facebook). Lumea este deschisa, lumea comunica. Este minunat sa gasesti un loc (grup, forum, site etc) unde sa poti sa comunici si sa simti ca oamenii vorbesc aceiasi termeni, au trecut prin situatii similare. Vezi ca nu esti singur, vezi ca ai sustinere de la oameni pe care nu ii cunosti si care nu au niciun interes. Te asteptam cu drag aici si asa poate isi fac curaj si alti copii sa scrie. Asta inseamna ca voua va merge bine, ca va simtiti bine si ca toate au o rezolvare. Multa sanatate, Stefy!

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #34 : Septembrie 22, 2011, 08:42:01 p.m. »
Nici nu stiti cat ma bucur ca un copil cam de varsta Ioanei a scris aceste lucruri frumoase pe forum

STEFY  ,ai avut mare noroc ca ai ajuns la timp la domnul doctor Sandica , nu pot spune si despre Ioana acelasi lucru , ma mir ca cei de la mures au avut curaj sa te opereze de 2 ori

poate ne scrii povestea ta  ,as dori tare mult sa o cunosc ,din cate vad esti o luptatoare
            De unde esti ?  poate vom avea vreodata ocazia sa ne cunoastem

laura_b

• Full Member
  • Mesaje postate: 141
    • Vezi Profilul
« Răspuns #35 : Septembrie 22, 2011, 09:34:35 p.m. »
ma bucur Stefy ca iti este bine si ca ai ajuns la timp in germania ca sa nu mai trebuiasca sa treci iar pe la Tg Mures.
Am impresia  ca te stiu. Spune-mi te rog, te-ai intors din Germania pe 12 septembrie ca daca da, eram si noi la aeroport. Noi il averam pe David dupa noi, care are 1 an jumate si care tot umbla pe acolo si tipa cat stateam la coada sa se deschida chek-in-ul

ana maria

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
    • Vezi Profilul
« Răspuns #36 : Septembrie 25, 2011, 02:54:17 p.m. »
M-au bucurat nespus randurile scrise de Stefy, avand in vedere ca si Alessia are TF. Iti doresc multa sanatate si sper sa mai scrii pe acest forum!
Ana Maria

laurean74

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #37 : Septembrie 27, 2011, 10:05:05 a.m. »
Multa Sanatate, Stefy.

stefy17

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
Pentru toti copii cu malformatii cardiace
« Răspuns #38 : Septembrie 29, 2011, 12:08:08 a.m. »
Imi pare rau ca nu am mai intrat de atata timp pe forum.Povestea mea este lunga dar mesajul am vrut sa ajunga la parintii cu copii care pot gasi o solutie la timp.
Eu am facut prima criza la 6 luni dupa 2 controale la fundeni ,s-a pus diagnosticul de TF. iar acolo le-au spus parintilor sa ma lase pana la 5 ani . La varsa de 3 ani mi s-a facut ?unt la Tg Mures urmand corectia totala la 7 ani .
?untul avea o garantie de 4 ani dar la mine s-a inchis mai devreme si pana sa primim o programare pentru corectie a fost o perioada foarte grea cu mai multe crize de cianoza chiar cu lesin, aceasta perioada a fost din noiembrie pana in mai . In decembrie am facut cateterism si pe 22 mai am fost operata.In tot acest timp parintii mei m-au dus in brate fiindca oboseam foarte repede.Dupa corectia totala recuperarea a durat timp de un an de zile cu lichid in abdomen,cu staza biliara,raceam tot timpul la plamani.
In Germania mi s-a pus un conduct valvulat contegra (valva pulmonara) in lipsa caruia VD era foarte marit .
Astazi am implinit o luna de la operatia facuta de domnul doctor Sandica si totul este bine ,incerc de luni sa merg la scoala.
Pentru parintii lui David va stim din aeroport si chiar ne-am gandit ca ati fost la clinica . Ce face ?Cum se simte?Trebuie sa mai merge-ti ?Pentru mama Ioanei : curaj cred ca aveau dar si atunci ca si acum nu prea aveau cu ce mai ales pentru copii
Ma bucur ca ati raspuns la mesajul scris de mine .

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #39 : Septembrie 29, 2011, 01:46:48 p.m. »
Stefy, iti multumim ca esti alaturi de noi si ca ne-ai impartasit un pic din povestea ta! Bravo ! Iti doresc multa sanatate si sa dai dovada de acelasi curaj si aceeasi deschidere mereu!
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

cora

• Full Member
  • Mesaje postate: 101
    • Vezi Profilul
« Răspuns #40 : Octombrie 20, 2011, 09:15:06 a.m. »
20.10.2010 ......A trecut un an de la operatia lui Alex.Zilele acestea am retrait[si retraiesc si acum cand scriu]momentele de dinaintea si din timpul operatiei,cand orele ni se pareau ca nu se mai termina. Totul mi se deruleaza in gand,ca si cum, acum se intampla totul din nou.,dar..........a trecut,iar Alex este foarte bine!!!!
Acest lucru este posibil datorita celui mai distins si minunat om:D-L DR. EUGEN SANDICA .
Multumim din suflet,D-le Dr. Sandica !!! Dumnezeu sa va dea sanatate !!!

laurean74

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #41 : Octombrie 20, 2011, 08:50:26 p.m. »
Multa Sanatate tie si "piticului". ;).
Noi avem 1 an si jumatate de la a doua operatie iar Andreea e bine.Ii multumim si noi bunului Dumnezeu si d-lui Doctor Sandica.
« Ultima Modificare: Octombrie 22, 2011, 07:55:01 a.m. de laurean74 »

liviams

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #42 : Octombrie 20, 2011, 08:58:56 p.m. »
da,da, daca nu gresesc si piticul Corei are 18-20 de ani!!!! ;)

cora

• Full Member
  • Mesaje postate: 101
    • Vezi Profilul
« Răspuns #43 : Octombrie 21, 2011, 09:08:48 a.m. »
Multumesc Laurean,de urari si va doresc sa fiti la fel de sanatosi ca noi!!! Liviams are dreptate,''piticul''nostru este mai inalt decat noi cu o jumatate de metru,iar pe 24 noiembrie o sa fie major,dar o sa fie tot ''piticul'' nostru!!!Multa sanatate si tie,Livia si Irinucai !!!

liviams

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #44 : Octombrie 21, 2011, 09:24:15 a.m. »
Multumim Cora si Felicitari pt Alex ! Sa devina un adult sanatos fara probleme si sa va aduca numai bucurii!