Autor Subiect: Multumiri din INIMA D-lui Dr.Sandica Eugen  (Citit de 31689 ori)

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
R?spuns: Multumiri din INIMA D-lui Dr.Sandica Eugen
« Răspuns #75 : Decembrie 04, 2012, 09:40:03 p.m. »
Mult noroc si sanatate! Doamne ajuta!

laurean74

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
    • Vezi Profilul
Re: Multumiri din INIMA D-lui Dr.Sandica Eugen
« Răspuns #76 : Decembrie 19, 2012, 09:33:09 a.m. »
Am intrat si in posesia renumitului formular S2. Vom fi in 28 ianuarie acolo.
Bafta tuturor si sanatate!!!

mateiut

• Full Member
  • Mesaje postate: 131
    • Vezi Profilul
« Răspuns #77 : Decembrie 19, 2012, 03:51:56 p.m. »
Succes si sa aveti parte de multa sanatate!

cora

• Full Member
  • Mesaje postate: 101
    • Vezi Profilul
« Răspuns #78 : Decembrie 19, 2012, 05:06:46 p.m. »
Doamne ajuta,sa fie totul bine !!!Multa sanatate !!!

laurean74

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #79 : Decembrie 20, 2012, 09:24:28 a.m. »
Multumim.

fabiola

• Vizitator
« Răspuns #80 : Ianuarie 10, 2013, 06:21:40 p.m. »
Multumim din INIMA  D-LUI DR. Sandica E. si echipei dansului din HERZ ZENTRUM- BO pentru sansa la viata a micutului nostru ce a fost diagnosticat prenatal cu hipoplazie de arc aortic, DSV si coarctatie de aorta.
Strumfu nostru Cristian s-a nascut pe 14 dec 2012 si la 2 zile a fost operat, a mai nascut odata pe 17 dec 2012.
Fie ce anul ce a inceput sa le dea putere tuturor celor ce lupta impreuna cu d-nul dr ptr acesti micuti si sa-i tina sanatosi cel de sus pentru ca au fost alesi pentru aces destin asa de frumos dar si complicat.
Multumim totodata si de sustinerea  tuturor inimioarelor de pe forum in lupta noastra cu sistemul acesta atat de indaratnic si va dorim un an mai bun ca cel ce a trecut si sanatate cat cuprinde . 

laurean74

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #81 : Februarie 02, 2013, 02:32:51 p.m. »
In data de 01 februarie am fost operati. Fontan. De domnul doctor Sandica. MULTUMIM pentru tot ce ati facut pentru noi.
Acum suntem la terapie intensiva. Andreea respira singura, s-a trezit si cere sa bea. Nu prea are voie.
Asteptam si ne rugam ca totul sa fie bine.

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
« Răspuns #82 : Februarie 05, 2013, 08:17:22 p.m. »
Felicitari! Multa sanatate si recuperare rapida si usoara!

mateiut

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #83 : Februarie 05, 2013, 09:05:53 p.m. »
Felicitari si recuperare usoara!Si la noi urmeaza a 3-a operatie Fontanul peste 3 luni si deja avem emotii..........dar cu ajutorul Domnului si a Domnului Doctor Sandica sunt sigura ca va decurge totul bine.Va dorim multa sanatate.

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #84 : Februarie 14, 2013, 08:53:01 a.m. »
Ma bucur sa aud vesti bune!  Bravo!

Tinem pumnii stransi si pentru Mateiut. Cristina ma bucur sa te vad atat de increzatoare. Cand crezi cu adevarat tot universul se pune in miscare.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

Romania

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
    • Vezi Profilul
« Răspuns #85 : Februarie 20, 2013, 09:04:09 p.m. »
www.petitieonline.com/dr_sandica-salvatorul_de_inimi , CU AJUTORUL DANSULUI SI AL DOMNULUI DR. NICOLESCU I AM FACUT O INTERVENTIE LA INIMIOARA INGERASULUI NOSTRU .  STIMA !!!!

laurean74

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #86 : Martie 07, 2013, 12:03:49 p.m. »
Deoarece tocmai ne-am intors din Bad, revenim cu povestea noastra:
Am fost operati de domnul dr. Sandica. Operatia se numeste Fontan. Fetita noastra Andreea a fost operata in 01 februarie 2013. Am stat la Terapie Intensiva pana in data de 08 februarie dupa care am fost "sus, pe sectie".

Ne-am externat in 26 februarie, in 28 februarie am fost la control apoi in 03 martie am zburat spre casa.

Am vrea sa multumim, inca o data distinsului OM si MEDIC dr. Sandica Eugen. Respectele noastre.

Nu uitam intreaga echipa de la Terapie Intensiva, medicilor si asistentelor de acolo, precum si dnei Angela Brandt-Uhlig, secretara dlui doctor Sandica.

Si nu in ultimul rand, dnei Ana Matei.

Multumim tuturor.

De acum vom avea 4 zile de nastere:  ;) 10 iunie, ziua de nastere,  ;) 31 iulie - prima operatie (Tg Mures),  ;) 5 martie - a doua operatie (Dr. Sandica) si  ;) 01 februarie (Dr. Sandica).

mateiut

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #87 : Iunie 14, 2013, 07:31:04 p.m. »
Ne-am intors si noi acum o saptamana din Bad dupa o luna de zile .Matei a fost operat a 3-a oara ,i s-a completat Fontanul.A fost greu dar a trecut totul cu bine.Acum Matei e foarte bine,energic,roz si toate astea datorita Domnului Doctor Eugen Sandica.Datorita acestui OM minunat, acest Suflet de aur cu Maini de aur putem sa ne bucuram de copilul nostru.A fost langa Matei intr-un moment destul de dificil in seara  operatiei si i-a salvat viata la propriu.Pentru acest lucru ii vom fi recunoscatori toata viata si cuvintele  nu sunt de ajuns pentru a-i multumi.Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si putere de munca pentru a ajuta alte sufletele care au nevoie de el.
Multumim echipei de la HDZ NRW,doctori,asistente,secretarele domnului doctor Angela Brandt,Beate Ovenhausen ,doamnei Ana Matei.
In octombrie trebuie sa mergem din nou la control si sper sa avem vesti bune.

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #88 : Iunie 16, 2013, 07:06:48 p.m. »
Ma bucur tare mult, Cristina, ca v-ati intors si sunteti bine!! O imbratisare maaare pentru Mateiut si pentru mamica lui :)!  Dl Doctor Sandica este un OM extraordinar. Este si motivul pentru care  punem viata copiilor nostri in mainile dumnealui si a echipei de profesionisti din jurul dansului.  Doamne-ajuta! La cati mai multi copii bine!
« Ultima Modificare: Iunie 16, 2013, 07:11:41 p.m. de mQQm »
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

Loredana84

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
    • Vezi Profilul
« Răspuns #89 : Octombrie 02, 2013, 12:42:05 p.m. »
  Multumim din suflet Domnului Doctor Eugen Sandica, Doamnei Ana Matei si intregii echipe pentru minunile pe care le fac in fiecare zi !
  Multumim ca ne-ati salvat copilasul, pe David-Andrei, ce a fost operat pe data de 1 octombrie 2012 de transpozitie de mari vase, DSA, DSV !
  S-a implinit un an de cand fiul nostru s-a nascut a doua oara si pentru asta nu avem cuvinte sa ii multumim Domnului Doctor Eugen Sandica, ingerul pazitor al copiilor, cum se cuvine. Cum am putea sa ii aratam recunostinta acestui om minunat ? Putem doar sa ne rugam sa ii dea Dumneazeu multa sanatate, putere de munca si rabdare sa poata salva toti copilasii care au nevoie de dansul, sa le dea a doua sansa la viata tuturor sufletelelor care depind de ajutorul dansului .
  Multumim tuturor celor care ne-au ajutat atunci cand am avut atat de multa nevoie, multumim tuturor mamicilor de inimioare ce ne-au incurajat si ne-au ajutat!
  Multa sanatate tuturor si mai ales puiutilor mici si puternici !