Autor Subiect: si noi suntem invingatori  (Citit de 1976 ori)

sanamar2000

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
si noi suntem invingatori
« : Aprilie 06, 2010, 11:32:42 a.m. »
buna ziua. sunt si eu mamica unui baietel operat la virsta de 10 zile: transpozitie de vase mari, DSA ostium secundum nerestrictiv, persistenta canal arterial. a fost operat la cluj, stare la externare: vindecat chirurgical. au trecut de atunci mai bine de 2 ani, mergem o data pe an la control la cluj - desi initial era estimat o data la 6 luni -, iar dezvoltarea lui e foarte buna, se joaca, alearga, vorbeste, maninca....

imi pare rau de cazurile urite de la noi din tara, noi nu am patit asa ceva la cluj, chiar ii multumesc din suflet medicului chirurg Chira Manuel, datorita caruia  - si a echipei - baietelul meu e acum cu noi. la fel a fost si la clinica de neonatologie 1 cluj, unde dna Zaharie Gabriela a fost minunata, ca si colectivul de acolo, iar diagnosticul pus de dna doctor Oprita a fost cel corect, nu ne-au aminat, nu au cerut nimic, ne-au explicat clar ce are, ce se poate intimpla fara operatie - adica sa supravietuiasca 2-3 luni.... De aceea imi pare rau ca alti parinti nu au avut norocul nostru, desi vad ca mai sunt si altii multumiti, dar de mures. Sper ca si in continuare sa fie in regula, la fel ca si toti copilasii despre care am citit aici, nu le doresc decit sanatate acestor minuni si putere parintilor!!!

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
R?spuns: si noi suntem invingatori
« Răspuns #1 : Aprilie 07, 2010, 09:43:32 p.m. »
Bine ati venit sanmar!

Multumim pentru ca v-ati scris aici povestea!
Ma bucur ca totul este si a fost bine cu baietelul vostru, asa va doresc sa fie mereu.
Stiu ca exista ceva si la Cluj, dar nu stiu cu cine discutam despre operatiile care se fac acolo, imi spunea ca centrul de acolo nu este pentru copii dar ca se fac si operatii mai simple la copilasi.
Tu ai mai multe informatii, poti sa ne spui mai multe?
Vreau sa te mai rog ceva, sa-mi dai mai multe date despre voi ca sa va trec pe lista de la diagnostice.
Sanatate multa!