Autor Subiect: Sa ne cunoastem (4) !  (Citit de 52954 ori)

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
Sa ne cunoastem (4) !
« : Noiembrie 01, 2010, 12:53:09 p.m. »
Am deschis un capitol nou. Va astept sa povestim :)
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

Mikidi

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 49
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (4) !
« Răspuns #1 : Noiembrie 01, 2010, 01:13:25 p.m. »
Salutare la toata lumea!

Iertari cu plecaciuni ca nu am mai intrat. Ma bucur sa aud din ce in ce mai multe vesti bune si ma bucur rau,rau de tot pt MARA. BRAVO!! Bafta multa maine si Dzeu sa va ocroteasca pe amandoi. Ma rog azi si maine pt tine si baietelul tau. Facem kineto de 3 luni intensiv pt ca Dimi inca nu merge singur si acasa am teme de la dr pt Dimi si nu mai am timp mai de nimic, doar de fetita noastra Kira si un pic pt casa. Dimi este fff bine, insa cred ca ar trebui sa mai mergem pe la Fundeni pt un control totusi.

Va pup si va doresc doar reusite! Multumesc ca existati si domnilor dr Sandica si Nicolescu inca o data si de mii de ori pt ce au facut cu Dimitris al nostru!!

Luminita

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Noiembrie 01, 2010, 06:10:27 p.m. »
buna mikidi chiar ma intrebam ce faceti ca nu ai mai dat nici un semn

MARA SUNTEM CU SUFLETUL ALATURI DE VOI SI DUMNEZEU SA AIBA GRIJA DE VOI MAINE

MARIKA  daca tu crezi ca trebuie sa mergi la mures fa-o  dar nu te increde 100%  in ei cere si o a doua opinie si cea mai buna dupa mine este la domnul doctor sandica

DOINA  nu ne-am mai auzit de mult ,ioana acum e mai bine nu a mai facut febra ,azi am fost la control ,dar mai ia 3 zile zinat,merge si la scoala ca a pierdut mult si anul acesta are Bacul
ce mai face domnul doctor ? sper din tot sufletul ca e bine ca sa mai ajute si alti copii

cred ca zilele acestea vor pleca in germania si familia din arad ,sigur se vor intilni cu mara

astept vesti de la toti  ,sanatate

mariana

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Noiembrie 01, 2010, 06:14:18 p.m. »
da doina am uitat sa scriu ca ma bucur enorm ca domnul doctor a reusit sa ia legatura si se consulta cu domnul doctor sandica

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Noiembrie 01, 2010, 10:09:52 p.m. »
Mariana, multumesc  :)!
Ma bucur ca Ioana este mai bine, ii vom tine noi pumnii la BAC si sigur va fi bine, recupereaza ea pana atunci.

Miki, e foarte bine ca faceti recuperare, este o munca grea, necesita mult timp, dar cand Dimi va zburda, vei uita cat de greu a fost.
Astazi i-am dus pe Silviu si mama lui, la un centru de recuperare neuro-psiho-motorie http://www.recuperarecopii.ro/, nu am cuvinte sa va spun cati copii sunt acolo, cu diverse probleme, din pacate acolo e un procent foarte mic de copii, ma gandesc oare cati mai sunt ...ceea ce stiu, din cate am vazut, e ca aceste centre sunt insuficiente, ca si clinicile de cardiologie pentru copii.

Doina, ai o mare realizare prin legatura stabilita intre Dl.Dr. Lacatusu si Dl.Dr. Sandica. Multumim!

Mara si Tibi, Doamne-ajuta pentru maine! Voi sunteti curajosi si luptatori, asa ca nu am emotii, totul va fi bine!
Maine stiu ca are programare la clinica si Estera, fetita din Arad, cea cu ochi frumosi, mari si albastri, te rog, cand ai timp si vii cu vesti despre voi, sper sa ne dai vesti bune si despre Estera.

Marika, sa pastrezi legatura cu noi dupa ce mergeti la Tg. Mures. Sa ne spui care e raspunsul lor. Nu stiu daca acolo gasiti rezolvarea problemelor, sper sa fie bine, nu vreau sa te descurajez.
Sa nu uiti ca aici gasesti intotdeauna parinti luptatori si puternici, gata oricand sa te sprijine, sa te ajute cu informatii, cu date de contact.

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Noiembrie 01, 2010, 10:28:05 p.m. »
Nicoleta, cred ca Mariana "a pus cireasa pe tort", nu eu :D. Oricum, sunt niste oameni deosebiti care erau meniti sa se (re)gaseasca
www.acbcc.ro

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Noiembrie 01, 2010, 10:30:22 p.m. »
Mara, sa va dea Dumnezeu multa putere maine si Tibi sa-si revina nesperat de repede. Doamne-ajuta !!! Maine voi sta doar cu gandul la voi.
www.acbcc.ro

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Noiembrie 02, 2010, 09:28:32 a.m. »
Mariana, multumesc inca o data !

Doina, stiam ca una dintre voi, dar nu stiam exact care si nu m-am intors la mesajele din urma sa verific, eram si eu obosita :)

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Noiembrie 02, 2010, 12:18:25 p.m. »
Multumim tuturor pt gandurile bune si energia pozitiva. TB e in sala . Asteptam tf de la dl DOCTOR sa ne spuna  cand interventia a luat sfarsit si cand il putem vedea. Ieri am stat cu el si peste noapte in spital .

Se pare ca a sosit o fam din Suceava[?] Despre Estera nu stiu inca nimic. Dupa amiaza cred ca va fi operata bebelusa din BR.

Asa e, DR Sandica si DR L au luat legatura si vor veni doi copii daca am retinut eu bine.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : Noiembrie 02, 2010, 12:55:04 p.m. »
Draga Mara,
  Sunt cu sufletul si gandul la voi!
  Dumnezeu vegheaza asupra acestor copilasi si ne da acesti oameni minunati sa le aline suferinta si, de cele mai multe ori, nu este o singura inima bolnava, sunt si cele ale parintilor.
 Trebuie sa le multumim acestor doctori ca salveaza  3inimi (puiul ,mami si tati ).
 Iti transmit o imbratisare plina de caldura, cu toate ca stiu ca esti o fire puternica, sunt momente cand, gandul celorlalti ne face si mai puternici! :-*
« Ultima Modificare: Noiembrie 03, 2010, 01:50:00 a.m. de kamy »

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : Noiembrie 02, 2010, 05:03:44 p.m. »
Mara, banuiesc ca acum sunteti cu Tibi ...va alintati! Te asteptam cu cele mai bune vesti :-*!

Estera vine maine cu tatal ei, l-am sunat acum pe dl. Teuf, cel care a luptat pentru Estera, se pare ca zborurile din Timisoara nu s-au potrivit cu programarea si au amanat pentru maine.

mariana

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Noiembrie 02, 2010, 05:41:52 p.m. »
DRAGA MEA MARA
ASTEPT VESTEA CEA BUNA ,SUNT SIGURA CA TOTUL A MERS CA PE ROATE ,TOATA LUMEA A FOST ALATURI DE VOI CU GANDUL SI SUFLETUL

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : Noiembrie 02, 2010, 05:47:00 p.m. »
Si eu astept draga MARA vestea buna de la voi. Va pupam !!!
www.acbcc.ro

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Noiembrie 02, 2010, 11:11:02 p.m. »
Vestile sunt minunate. La 12.15  a iesit din sala iar la 17 era detubat. Sa va spun ce emotii am avut dat fiind ca in tg mures am asistat la o detubare urmata de reintubare? :'(
E putin mai marait cum era de asteptat, dar hemodinamic e ff bine.

deja a comandat primul fel de mancare si negociat timpul pe laptop... :)

If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : Noiembrie 02, 2010, 11:30:21 p.m. »
Mara, chiar asta spuneam ...se alinta si el, mai marait, mai cu pofte diverse de mancare, insa deja cu gandul la laptop  :)?
Ma bucur mult ca e bine, nici nu se putea altfel, insa nu stiu voi cum sunteti, sper ca linistiti si impacati.
Odihniti-va, in ritmul rapid in care isi revine Tibi, in 2-3 zile veti fi prin parcuri ...
Va pupam!