Autor Subiect: Sa ne cunoastem (6)!  (Citit de 57344 ori)

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
Sa ne cunoastem (6)!
« : Februarie 17, 2011, 12:03:08 p.m. »
Va invit la capitol nou.

Magdaz, daca ai sa citesti din urma subiectele "Sa ne cunoastem", vei gasi raspuns la multe dintre intrebarile care acum cu siguranta te preocupa. Pe mine m-au ajutat info pe care le-am gasit citind aceste subiecte.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (6)!
« Răspuns #1 : Februarie 17, 2011, 01:08:32 p.m. »
Cred ca este momentul sa revin pe site....dupa o absenta de ceva timp. Nu pot sa relatez despre Andreiutul meu decat ca sper ca la Doamne Doamne este bine, ca l-a primit cu portile larg deschise in imparatia Lui.
Ma consider apartinand acestei comunitati de parinti ai copilasilor cu malformatii congenitale, aici si alaturi de voi gasind o continuitate - chiar daca este un pic presarata cu necazuri, dar ea exista.

Nicoleta, am inca timp pentru a alerga in stanga si in dreapta privind Asociatia pe care trebuie sa o infiintam si din care vreau sa fac parte. Anunta ma te rog, cu ce te pot ajuta...
Vad ca sunt ceva luni de cand s-a rezervat numele asociatiei, si atat.
In cazul in care esti prea prinsa, te rog sa ma anunti cu ce pot sa te ajut....

Stiu ca in lunile aprilie si mai vor merge multi copilasi in Bad Oyenhausen pentru consult post-operator. Stiu asta pentru ca in perioada in care am fost noi la operatie, erau foarte multi romani cu copilasii acolo. I-am numarat si imi aduc aminte de 9 copilasi.

Ma gandeam ca ne-am putea strange la o discutie, sa ne cunoastem face2face...in momentul in care veniti la Bucuresti fie pentru control la Dr. Nicolescu, fie ca plecati la BO fie ca va intoarceti. Laura, Nicoleta, Gillia, pentru noi poate fi mai usor pentru ca suntem aici...

meme

• Full Member
  • Mesaje postate: 116
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Februarie 17, 2011, 02:03:17 p.m. »
Andreea, sunt alaturi de tine.In liniste. Cand vei  crede ca poti te asteptam aici.
Am ramas fara cuvinte, isi pierd sensul asa ca nu mai spun nimic deocamdata.

Andreea

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Februarie 17, 2011, 02:25:35 p.m. »
@Meme: multumesc.
A trecut mai mult de o luna....Initial nu doream sa mai scriu aici, insa mi-am reconsiderat pozitia. Viata trebuie traita cu bune si cu rele, iar ceea ce am invatat este ca trebuie sa pretuiesc fiecare clipa alaturi de cei dragi,sa spun de cate ori pot o vorba buna, sa incerc sa ajut oamenii cum si eu la randul meu am fost ajutata, sa ma bucur cand ceilalti au o bucurie si sa incerc sa ii ridic cand au o tristete. Cuvintele simple, dar spuse din inima fac minuni...
Cat priveste Andreiutul meu, chiar si acum sunt muta la problemele de sanatate ce le-a avut, ma uit la scrisoarea primita la iesirea din spital si, chiar daca este in germana, incerc sa inteleg, sa caut pe net,inca sa ma documentez cu privire la ce a avut el.
Stiu ca Dr Cirstoveanu si Dr. Sandica au facut tot ce este posibil ca Andreiutul meu sa traiasca, sa imi umple de bucurie cele 77 de zile pe care el le-a trait. Le multumesc din suflet pentru ca exista si ca i-am intalnit.

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #4 : Februarie 17, 2011, 03:09:45 p.m. »
Andreea, nu avem cuvinte in asemenea situatii. Va dorim sa fiti puternici!

Noi am retransmis mesajul dr. Sandica si intr-o jumatate de ora am primit raspuns!
Vom trimite cd angio prin posta pentru evaluare.

Mara, multumim pentru incurajare!
« Ultima Modificare: Februarie 17, 2011, 03:10:34 p.m. de magdaz »

cora

• Full Member
  • Mesaje postate: 101
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Februarie 17, 2011, 04:10:04 p.m. »
Andreea,cum au spus si mamicile de mai sus,cuvintele sunt de prisos in aceasta situatie.Dumnezeu sa va dea putere sa mergeti mai departe.

Flori,drum bun pentru maine si sa va intoarceti sanatosi!

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
Răspuns: Sa ne cunoastem (6)!
« Răspuns #6 : Februarie 17, 2011, 04:34:40 p.m. »
Andreea, ma bucur ca ai revenit pe site.

Nicoleta, tu cum mai esti ? E totul in regula ?!

Gilia, cu siguranta ne vom intalni. Poate ne mobilizezi tu :)) ca eu cu Sorana de cand am zis asta si nu am mai apucat.

Flori, sunt si eu alaturi de voi.

Mariana, martisoare zici ?! Ce fain, miroase a 1 Martie deja...Sper ca Ioana se simte mai bine, va pup.

Noi mai greu in ultima periada. Raportam baiat marait :), tipa, vrea doar in brate, trage de mine, nu ma lasa sa fac nimic. El acum e cu masele si canini in acelasi timp si e foarte agitat.
Iar la calculator e musai sa butoneze si el... Am avut amandoi o viroza si am fost cam abatuti. Ne simtim mai bine si incet, incet ne revenim.
« Ultima Modificare: Februarie 17, 2011, 05:24:20 p.m. de doina »
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

Flori

• Full Member
  • Mesaje postate: 108
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Februarie 17, 2011, 06:00:49 p.m. »
Andreea.....Dumnezeu sa va intareasca!!Te imbratisez.

Cora,Doina va multumesc din suflet.Avem emotii multe...dar,cu Dumnezeu inainte!

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Februarie 17, 2011, 06:52:17 p.m. »
Andreea, te imbratisez!
Eu credeam ca am scapat iarna asta doar cu o raceala dar astazi m-am pomenit cu Iustin cu febra peste 38, dureri de ochi...am mers la doctor-viroza. Asa ca, voi sta cu frica urmatoarele zile sa nu-l scap la convulsii. Ingrozitor, am o teama cand face febra, am avut si experiente destul de rele, am plecat cu o boala si am ajuns cu altele, pana s-a facut bine ne-am chinuit.

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : Februarie 17, 2011, 07:02:06 p.m. »
CE BINE AR FII SA NU EXISTE ACESTE RACELI CARE II AFECTEAZA PE COPII DAR SI PE NOI

VA DORESC MULTA SANATAE TUTUROR

bobocica

• Vizitator
« Răspuns #10 : Februarie 17, 2011, 09:42:33 p.m. »
Dragele mele, apelez la voi cu rugamintea de a-l ajuta pe Cosmin. Gestul vostru, oricat de mic ar fi el, sunt sigura ca valoreaza inmiit. Tot parintii care au probleme cu copii inteleg mai mult, chiar daca au si ei probleme, sunt mai uniti la greu. Nu il cunosc, desi sunt din acelasi oras, dar m-a impresionat. Va multumesc !
http://operatiecosmin.blogspot.com

Andreea

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Februarie 18, 2011, 02:17:23 a.m. »
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine.

Flori, curaj! vei vedea ca totul este bine, de la primire pana la plecare.

Kamy, sper ca Iustin sa se faca repede bine, sa te ajute la "'palat'....in mod normal viroza trece in 7 zile. stii tu- cu secretiile care ne mananca zilele, cu ele este mai greu.

Mariana, asa este si eu ma lupt cu o mica raceala, cu un mic nas infundat de la vremea asta ce a luat o astfel de haina, ca este mai frig decat era in decembrie in Bad oyenhausen.

Cora, multumesc pentru ca esti alaturi.

Gillia, am inteles ca esti din Bucuresti. Daca ai nevoie de ceva, PM....

Desi nu am scris, am citit zilnic, asa ca sunt la curent cu tot ceea ce este scris.

Doina, ce ati facut la doctor, cum este Darius?

Gherghina, ce mai face Damian?

Mirela...ti-a trecut raceala?dar Razvanel- cum este?

Doamna Marika...ce mai face cel mic? cum a ramas?cand plecati din nou?

Nicoleta, astept taskuri....

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : Februarie 18, 2011, 10:49:06 a.m. »
Andreea, Darius tot cu secretiile se chinuie dar e din ce in ce mai bine. Astazi parca e prima zi mai "curat" pe bronhii. Doamne-ajuta ! La dr. l-a gasit cu gatutul tot rosu desi a avut o saptamana de Augmentin. Abia cand am ajuns acasa mi-am dat seama de unde rosul asta. Pai super-rasfatatul tipa mereu. Daca nu chiuie de bucurie, tipa cand nu faci ca el. Si atunci cum sa nu fie asa ?!
Ma bucur ca esti "pe baricade" si ca o poti ajuta pe Nicoleta cu Asociatia. Si daca e nevoie sa ne intalnim vreodata organizat in Bucuresti, eu una sa stiti ca vin  :D !
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Februarie 18, 2011, 11:31:04 a.m. »
Am avut o noapte alba si destul de grea, cu febra iar dimineata la 6 a facut peste 39, am recurs la impachetari si acum este bine dar nu are altceva, secretii sau tuse doar febra si ochii injectati. Doctorul ne-a dat si un antibiotic insa mi-a spus sa incep sa-l dau doar daca dupa 3 zile nu cedeaza febra. Of, am sa vad si o alta parere a altui medic, nu stiu daca se va face bine doar cu antivirale.
De "palat" nu mai are chef ca este moale si somnolent, e tare trist in casa cu el asa.

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #14 : Februarie 18, 2011, 12:08:02 p.m. »
Cautam acum o firma de curierat pentru expedierea CD la Dr. Sandica. Ne puteti recomanda o firma de curierat pentru Germania despre care stiti ca face expedierea in conditii bune? Noi suntem din Alexandria, Teleorman.