Autor Subiect: Sa ne cunoastem (7)  (Citit de 51223 ori)

meme

• Full Member
  • Mesaje postate: 116
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (7)
« Răspuns #30 : Martie 11, 2011, 05:15:50 p.m. »
Ema din ce localitate din Arges? noi suntem din Stefanesti. Poate ne vedem. mersi Nico. Astept......... ::)

Ema-Asocia?ia Alina-Maria

• Full Member
  • Mesaje postate: 185
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #31 : Martie 11, 2011, 05:43:13 p.m. »
Din Mioveni.Chiar imi doresc sa ne vedem!Nu eram sigura ca esti din Arges.Aveam totusi o oarecare banuiala.Si mai este cineva,din cate am vazut,dar se pare ca intra mai rar.
O sa-ti las un PM cu nr meu de telefon.
Mult curaj,o sa fie bine!

Gilia

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 289
    • Vezi Profilul
« Răspuns #32 : Martie 11, 2011, 08:16:39 p.m. »
Salutare!!! profit si eu c-am reusit, cu greu, s-o adorm pe pitica, dar tastez incet si cu teama deoarece aude incredibil de bine si cel mai mic zgomot o trezeste...si simt ca nu mai sunt in stare s-o iau de la capat.. :P
Am reusit sa citesc tot ce-ati scris, dar de scris mai greu, ca nu ma lasa!! de o saptamana sta si ea in fundulet NESUSTINUTA 8) si cred ca se simte tare importanta pe chestia asta fiindca se uita in toate partile cu o privire triumfatoare :) si-o atrage tot ce vede la mine: telefon, telecomanda, se arunca si ea sa tasteze la laptop...nu pot sa fac un pas fara ea, e tare vigilenta, deci musai sa ma joc cu ea si numai cu ea ca altfel ne suparam.. ;)
Azi mi-a fost blocat abonamentul de telefon pe care-l foloseam (nr. de firma, il foloseam de 5 ani..) de catre compania la care inca figurez ca angajat pe motiv ca trebuie sa faca economie si-l blocheaza tuturor celor aflati in concediu pana se intorc....asta mi se pare normal, ce n-am putut sa inteleg a fost de ce nu s-a putut transfera pe persoana, astfel incat sa-l platesc personal in perioada asta..? ma rog, o sa-mi iau un alt nr. si am sa vi-l comunic in cel mai scurt timp. Andreea, pana atunci, comunicam pe nr. lui Vali pentru a ne intalni.
Cristina, bine ai venit pe forum, vei gasi aici o adevarata familie gata sa te asculte si sa te ajute la orice ora.
Gherghina, ma bucur sa citesc ca Damian este asa de activ, asta nu poate fi decat de bine, nu?:)
Meme, imi pare rau ca vestile nu sunt tocmai bune, dar sunt convinsa ca totul va fi bine atata vreme cat suntem in mainile dmnului dr. Sandica...eu una sunt ciudat de linistita...bine, nu stiu cum voi fi cand se va apropia momentul..
Mara, te simt o mamica sa fericita si implinita cu un baiat asa mare si atent cum este Tibi.. :) ma bucur pentru tine!
Doina, va pup pe tine si pe Darius..
Mariana, ii doresc multa sanatate Ioanei si sper sa va mai lase durerile de cap, sa va puteti bucura de primavara.
Ema, ma rog si va tin pumnii sa mearga totul perfect, sa obtineti formularul si sa va intoarceti cu Alina sanatoasa tun!Sigur va fi bine!
Alexia, nu-ti fie frica, nu va raci Eduard chiar acum,...mai ales ca inteleg ca si tu alaptezi si copiii alaptati sunt protejati, au imunitatea mai buna. Doamne ajuta sa va intoarceti si voi cu bine!!
Kami, ce mai face Iustin?

Sanatate!!

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #33 : Martie 11, 2011, 08:20:02 p.m. »
Gilia, felicitari pentru pitica-voinica !

Gilia

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #34 : Martie 11, 2011, 08:45:46 p.m. »
Magda, iti multumesc!! Uite, ma gandeam la tine cand am inceput sa scriu mesajul, vroiam sa intreb cum se mai simte Rares, si vad ca am ratat.. ;)asta fiindca eu sunt 90 % concentrata pe cum respira Lorelai si abia `10 % reusesc sa ma concentrez pe ce scriu...ma gandesc ca daca vom fi programate si noi in Mai, s-ar putea sa ne intalnim in B.O, voi veti fi acolo pe 16, nu?mi-ar face placere...
Te pup pe tine si pe Rares!

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #35 : Martie 11, 2011, 08:50:15 p.m. »
suntem raciteeeeeee!!!!!

dar vom trece cumva peste asta  ,toata ziua  propolis ,sirop cu lamaie si miere .............

Cristina abia astept sa ne vedem
     nr telefon 0761607556
              0268/270752

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #36 : Martie 11, 2011, 08:56:57 p.m. »
incet ,incet  cred ca ne vom cunoaste personal tot mai multi

un sfarsit de sapatamina cat mai placut ,,vedeti ca vine caldura

magdaz

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #37 : Martie 11, 2011, 10:39:18 p.m. »
Gilia, Rares este bine, joi avem programare la Medlife pentru eco abdominal.
Pe 16 mai avem programarea in Germania, mi-ar placea sa ne intalnim.  :)

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #38 : Martie 12, 2011, 12:18:48 a.m. »
Buna seara,

;D clubul fetelor cu "sefi" nu da pe aici decat noaptea.  ;D

Gilia felicitari pentru statul in fundulet. Bravo!!! Darius a stat pe la 7 luni si ceva dar eu nu prea l-am tinut in sus si si-a dezvoltat mai greu muschii. In schimb, cu coardele vocale a stat intotdeauna bine ;D

Magda bafta la eco Joi si sa veniti cu vesti bune.

Mariana pana la urma nu ati scapat nici voi. Va pup si multa sanatate va doresc!

Ema, Meme, vad ca v-ati gasit si voi. Va invidiez fetelor ca va tot gasiti aproape.  :-*

Alexia gandese-te ca nu va raci si va fi bine. Cat despre momentele grele prin care trebuie sa treci, alunga-le din mintea ta. Incearca sa iti imaginezi cat de fericita vei fi cand va fi bine. Nu te incarca cu tot felul de ganduri negre. Refuza astfel de imagini si nu le lasa aproape de tine. Vei vedea ce stare de liniste si siguranta te va cuprinde in Bad. Stai linistita, totul va fi bine. Cel mai bine, nu te mai gandi si nu iti mai imagina nimic. Eu ca sa pot rezista la Tg M, fiind luata prin surprindere de tot necazul care ma lovise, imi suprimasem toate amintirile de pana la momentul internarii mele acolo. Uitasem ce viata avusesem, nu voiam sa-mi aduc aminte nimic. Nu stiu cum am reusit dar parca toata viata statusem internata.Nu imi puteam permite sa ma gandesc la viata linistita si frumoasa pe care o avusesem pana atunci. Si in plus de asta credeam cu tarie ca imi voi duce copilul acasa sanatos. Aveam chiar un costumas cu care spuneam tuturor ca o sa-l imbrac cand plec. Nu mi-am permis sa gandesc rau nici o secunda.

pup si restul gastii  :-* :-* :-*
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

Gilia

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #39 : Martie 12, 2011, 12:20:40 a.m. »
Am vesti!!! :D ne-a sosit programarea pentru data de 25 Aprilie...si vreau sa completez formularul cu "Date pacienti" sa-l trimit, dar n-am nr. zborului inca, avand in vedere ca nu stiu daca o sa zburam din Bucuresti sau din Timisoara...e chiar de Paste! Oricum, vreau sa va intreb, cum e mai bine sa iau bilet, doar dus, nu? multumesc, va pup!!

Gilia

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #40 : Martie 12, 2011, 12:23:13 a.m. »
Doina, ea vrea sa stea dinainte de 5 luni in fundulet, se tot agata de mine sa se traga sus, dar n-o lasam eu de frica sa nu pateasca ceva la coloana si-o impingeam inapoi... :Psa vezi suparare pe ea atunci...o vad ambitioasa asa de mica!  8) 8)

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #41 : Martie 12, 2011, 12:39:28 a.m. »
Gilia, ma bucur ca ati primit programarea. Pai bilet...doar dus ca nu stii data la care te intorci. Cel mai bine iti vor raspunde fetele care au fost la operatie. 
E sprintena foc micuta Lorelai ! :D
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #42 : Martie 12, 2011, 02:03:33 a.m. »
Kami.....scrie-ne ceva....ca daca nu- fac un drum pana la tine:). glumesc, desigur.

Gilli, ma bucur ca am primit vestea in direct...e o zi mare....asa ca anul asta de Paste sunteti in Germania sa va faceti bine Minunea. Abia astept sa o smotocesc un pic.

Magda, va doresc sa aflati vesti bune la control.

Mariana, stiu ca umbla un virus al naiba de urat. Toate secretiile coboara, copilasii fac febra din ce in ce mai mare, antibioticele nu mai fac fata....ce mai....am vorbit cu cineva la pediatrie la Ellias si imi spunea ca vin copii ca furnicuta la musuroi.....uf, dar, trec toate. Insanatosire grabnica!

Ema, sper sa primiti documentele cat mai repede.

Doina, inteleg prin ce treci....asa m-am simtit eu dupa ce m-am intors la realitate, aici in Romania. Of....Nu esti singura- stiu o familie din Timisoara ce are o fetita ....vad cum fac sa te pun in legatura cu ei...

Meme, si eu am prins perioada de varf. Am fost la control cu Andreiut si,in momentul in care Domnul Doctor s-a eliberat, am primit telefon si am vorbit cu dansul. Din cate stiu, ora la care intra in sala o stie, dar nu stie ora la care iese.

Alexia, gandeste te ca mergi cu Eduard pentru a se face bine. Vei vedea efectele imediat dupa....Numai gandul acesta -trebuie sa te faca sa gandesti pozitiv. Imaginile trebuie sa incerci sa nu le mai ai in fata ochilor ci sa te gandesti doar ca il vei lua in brate dupa si va fi asa bine....Eu am vazut cum se intrista Andreiutul meu cand ma simtea,in spital fiind, trista si abatuta. Iar cand prindeam curaj, putere si imi aparea un mic zambet, parca si el se schimba.

Am vorbit azi cu mama Andrei ( nick-name Emma) -fetita ce mi a desenat ingerasul pentru Andreiut si imi spunea ca Andra este bine. Ca in orice familie cu copilasi, micuta Stefi este asa racita, sta de 3 saptamani cu antibiotic si nu trece microbul din gatut. noroc ca nu se ia.

Va imbratisez,
« Ultima Modificare: Martie 12, 2011, 02:11:48 a.m. de Andreea »

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #43 : Martie 12, 2011, 02:16:26 a.m. »
Nicoleta, este perfect saptamana viitoare.
Sper ca Andreiuta sa fie ok si sa se simta mai bine.

Imi pare rau de vestea care ne-ai dat-o in legatura cu Silviu. Sanatate ii doresc, iar parintiilor lui =asa cum au facut-o pana acum, sa aiba incredere, ca au vazut ca puiul lor este pe maini bune.

Eu una abia astept sa vina duminica viitoare.

Stiu ca este prea devreme, dar ce stiti ca face miticuta Adelina?

magdaz

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #44 : Martie 12, 2011, 08:43:27 a.m. »
Gilia, felicitari pentru programare !!!  :-*