Autor Subiect: Sa ne cunoastem (7)  (Citit de 51259 ori)

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (7)
« Răspuns #300 : Martie 25, 2011, 09:12:57 p.m. »
@Flori. In spital nu este semnal. Eu m-am chinuit un pic langa geam cu laptopul, insa cand am vazut ca nu imi iese....m-am lasat pagubasa. Intram seara cand ajungeam la hotel.
Cat priveste regretele si eu am un singur regret in viata asta: daca as fi stiut ca Andreiutul meu este bolnavior cu ceva timp inainte.....
Zilele trecute am fost la spitalul in care am nascut. Doctorita care ma stie si il stie si pe medicul meu a inceput sa planga cand a aflat si a fost asa surprinsa ca il stie ca un medic bun, cum de nu a vazut ce are minunea mea la inimioara....dar, ma consolez ca asa vrut Dumnezeu.

Andreea

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #301 : Martie 25, 2011, 09:27:47 p.m. »
@Ema. Ma bucur ca ati ajuns cu bine in Bad Oyenhausen. Sper ca micuta Alina sa fie bine si operatia sa aiba loc cat mai curand posibil. Sunt alaturi de voi si ma rog pentru sanatatea ei. Ema, in momentele acestea are nevoie de tine optimista....stii bine ca psihicul conteaza cel mai mult.

Andreea

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #302 : Martie 25, 2011, 09:32:16 p.m. »
Kami- iti doresc sa treci peste problemele personale cat mai curand. Iustinu' are nevoie de tine.

Fetelor, cu Gilia deja este ceva asa....iesim in parc de cate ori avem ocazia. Lorelai este superba. Abia astept sa o vad dupa ce se intorc din Germania.

Flori, multa sanatate micutului tau.

Livia, incearca si o a doua opinie.

Aveam si eu o intrebare pusa intr-un post anterior- nimeni nu a fost in situatia ca sa mearga doar unul din parinti cu copilul? Fara procura chiar nu se poate?

Ema-Asocia?ia Alina-Maria

• Full Member
  • Mesaje postate: 185
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #303 : Martie 25, 2011, 10:13:41 p.m. »
Andreea,multumesc mult ptr tot!Mai ales ptr faptul ca mi-ai impartasit experienta ta in BO.Mi-a fost de mare folos.
O seara excelenta!
PS:Iar cu moralul sunt in regula deocamdata!!!Inca ma simt ca in vacanta... ;)

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #304 : Martie 25, 2011, 10:39:05 p.m. »
Kamy, bine ai revenit. Hai ca-ti simteam lipsa pe aici. Si povestile despre Iustin imi lipseau. Nu este bine sa "pici" chiar daca ai probleme. Cu totii avem...Si ni se ingreuneaza sufletul de multe ori...Trebuie sa ai putere, sa lupti cu toate, de dragul lui Iustin. Trebuie sa te vada fericita si sa te simta linistita, pozitiva. Orice probleme apar, noi stim sa le depasim, doar suntem mamele unor pui luptatori, care au mostenit acest spirit de lupta de undeva, nu ?! Hai, fruntea sus ! O vreau pe Kamy cea vesela ! Te  :-*!!! Si pe Iustinul mic !

Ema, multa putere si totul sa decurga bine ! Transmite-i si Alexiei ca suntem alaturi si de ea. Sunt sigura ca vom primi doar vesti bune de la voi in zilele ce urmeaza. :-*

Livia, Dl Dr este un om deosebit si teama ta e nejustificata.Ai incredere!

Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

Ema-Asocia?ia Alina-Maria

• Full Member
  • Mesaje postate: 185
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #305 : Martie 25, 2011, 10:58:09 p.m. »
Doina,multumesc mult!O sa-i transmit si Alexiei mesajul.Sper ca in curand sa se poata conecta si ea la internet.
Doamne-ajuta sa se termine totul cu bine!

Gilia

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 289
    • Vezi Profilul
« Răspuns #306 : Martie 26, 2011, 02:38:52 p.m. »
Citesc cele scrise de voi si-mi pare ATAT de rau sa vad atatea cazuri de copii carora nu li s-a pus un diagnostic exact de la inceput, carora nu li s-a dat un tratament corect, carora li s-a rapit sansa de a se insanatosi mai repede si complet.. e trist ca sunt adulti, medici, la noi in tara, care se joaca pur si simplu cu vietile unor copii; mi se pare strigator la cer!! Imi dau seama din nou cat am fost de norocoase noi sa fim indrumate de la inceput catre dl. dr. Nicolescu si dl. dr. Sandica...Sper ca micutul Eduard a trecut cu bine peste operatia grea...Ema, poti sa ne spui ceva...? Alina cand va intra in operatie? Va tinem pumnii si ne rugam pentru voi!
Andreea, iti multumesc mult pentru cuvintele mereu frumoase despre Lorelai...esti o scumpa!  :-*

bobocica

• Vizitator
« Răspuns #307 : Martie 26, 2011, 03:13:24 p.m. »
Andreea, nu se poate decat cu procura, daca sunt casatoriti. Daca au divortat trebuie hotararea de divort ramasa definitiva si irevocabila. Iti pun din experienta. M-am interesat pt fata mea cea mare, pe care o am din prima casatorie.
Noi maine plecam spre Bucuresti, iar luni in Bad. Mai vb maine. Acolo nu o sa am laptop-ul, sper sa va pot transmite vesti dupa tel. Daca nu cand vin acasa.
Va pup pe toate.

Mirela

• Full Member
  • Mesaje postate: 117
  • Razvan Adrian Ruse
    • Vezi Profilul
    • Razvanruse Blog
« Răspuns #308 : Martie 27, 2011, 12:07:24 a.m. »
Buna mamici.

Eu nu prea pot intra pe internet des,si imi pare rau.
Noua ni s-a amanat plecarea pe data de 6 iunie.Programarea ramane cu aceias data de 27 mai dar dl.dr.Sandica ma sunat si ma rugat sa ajung pe 6 iunie.

Andreea,m-am interesat vizavi de plecarea fara procura si uite ce am aflat:

''in cazul in care insotitorul argumenteaza necesitatea calatoriei prin faptul ca minorul urmeaza sa beneficieze de un tratament medical care nu este posibil pe teritoriul Romaniei,si fara de care viata si sanatatea ii este pusa in mod grav in pericol,cu conditia sa prezinte acte doveditoare in acest sens,emise sau autorizate de autoritatile medicale romane din care sa rezulte perioada si statul sau statele in care urmeaza sa se acorde tratamentul medical respectiv,chiar daca nu exista acordul ambilor parinti,al celuilalt parinte,al parintelui supravietuitor sau al reprezentantului legal."
http://www.sibiuairport.ro/...

Art.30 alin.3 Legea 248/2005

Deci se poate..............mi-am luat o piatra dupa inima.

Razvan a fost operat de tetralogie fallot,canal arterial persistent,DSV rezidual larg,in tg mures,la varsta de 6 luni,Implant de valva pulmonara,in Bad Oeynhausen-Germania,la 3 ani si 3 luni.

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
« Răspuns #309 : Martie 28, 2011, 03:31:26 p.m. »
MULTUMESC PENTRU INCURAJARI.
O SAI SCRIU D-NULUI SANDICA.
MA AJUTA MULT ACEST SITE.
PARCA AICI GASESC MAI MULTE LAMURIRI DECAT LA DOCTORI!!!