Autor Subiect: Daruieste-mi speranta iar eu voi fi puternic - Iustin !  (Citit de 4133 ori)

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
Daruieste-mi speranta iar eu voi fi puternic - Iustin !
« : Aprilie 27, 2011, 10:06:05 a.m. »
Dragii nostri prieteni,

Fiind vorba de a 2-a operatie pe cord deschis, este important ca inima fiului nostru, sa fie pusa in mana unui chirurg foarte bun, care sa faca tot ce este mai bine pentru viata lui Iustin si noua parintilor sa ne transmita siguranta.
Iustin mai are nevoie de un RMN cardiac ce trebuie facut tot in Germania la aceeasi clinica, in luna iunie a acestui an. Sansele de supravietuire si de a putea duce mai departe o viata cat mai aproape de normalitate depind de o monitorizare corecta si de decizii bune luate in timp util.
Costul RMN-ului, transportului si cazarii este de aproximativ 1500 euro, bani pe care noi familia nu putem sa-i avem, drumurile dese la controale, internarile prin spitale, cheltuielile pentru prima operatie si tratamentele lui Iustin ne-au folosit toate resursele. Singurul venit al familiei este  salariul unui bugetar de stat iar casa in care locuim este inchiriata.Am incercat sa ne descurcam singuri in continuare dar nu am reusit.

Va cerem ajutorul voua, oamenilor care puteti si vreti  sa ne sprijiniti in drumul pe care il avem de parcurs pana cand inima lui Iustin va fi sanatoasa.
Va cerem ajutorul voua, oamenilor care puteti intelege disperarea unui parinte ce trebuie sa-si priveasca neputiincios copilul stiind ca sanatatea, viata lui depinde de o suma de bani pe care nu o mai poate avea. Cat de puternic trebuie sa fii, sa te uiti in ochii copilului tau, sa ridici din umeri si sa-i poti spune: "... atat am putut face pentru tine!".
Acest RMN ar fi trebuit sa-l facem in luna ianuarie sau februarie insa am amanat pentru luna iunie din cauza lipsei banilor.Este foarte important pentru ca stabileste cand se va face urmatoarea interventie chirurgicala pe cord deschis; iar fara el, Iustin ar putea face complicatii pe care nu le-ar mai  recupera chiar daca va fi operat pentru ca nu va ajunge din timp la operatie. Starea lui de sanatate se poate schimba brusc si traim fiecare clipa cu frica ca nu vom mai reusi sa-i salvam viata.
Este imposibil sa ne imaginam viata fara lumina din ochisorii lui, fara zambetul si veselia cu care poate cuceri si cel mai trist suflet daruindu-i forta de a rade si de a regasi fericirea.

Stim ca, drumul este lung si greu pana cand inima lui Iustin va bate asa cum ar fi normal, insa atunci cand se va intampla acest lucru...o veti auzi-o cum va multumeste!

Va multumim din inima!
Iustin, Camelia si Manuel Mitu
      Doamne ajuta!

DONATII IN CONT BANCAR
Cont deschis pentru Iustin:
Banca Comerciala Romana, sucursala Galati

RON: RO58RNCB0318032436770002
EUR: RO77RNCB0705032436770001
USD: RO85RNCB0318032436770001
SWIFT: RNCB ROBU

Titular cont: Mitu Camelia
Tel. 0740153436
kamymitu@yahoo.co.uk

http://helpiustin.blogspot.com/
« Ultima Modificare: Aprilie 27, 2011, 03:10:36 p.m. de nicoleta »

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
R?spuns: Daruieste-mi speranta iar eu voi fi puternic - Iustin !
« Răspuns #1 : Mai 18, 2011, 11:30:32 a.m. »
Pe 21 Iunie avem programarea pentru RMN.

Doamne ajuta!

Ema-Asocia?ia Alina-Maria

• Full Member
  • Mesaje postate: 185
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #2 : Mai 18, 2011, 11:34:36 a.m. »
Doamne-ajuta!
Ne rugam pentru voi ?i va ?inem pumnii str?n?i, str?n?i sa fie totul bine!

kamy

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Mai 18, 2011, 11:52:17 a.m. »
Multumim Ema pentru ca esti alaturi de Iustin si ne sustii. :-*

Gilia, multumim pentru donatia facuta pentru Iustin. :-*

Sanatate multa tuturor!

kamy

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Mai 20, 2011, 11:08:35 a.m. »
Multumim Ema pentru intelegere si sper sa scap si eu intr-o buna zi de ceata in care ma aflu. :-*
Multumim Sorana pentru sustinere si pentru donatie. :-*

Incep sa mai vad ceva in jur!
Iustin, a venit acu langa mine cu o foaie de hartie si un pix si mi-a spus " chie pobemele aici de la imina!"

Pe 19 iunie va implini 4 ani si tot spune la toata lumea ca e fericit ca mai are un pic si face 4ani si vor veni la el multi copii iar eu sa-i fac un tort mare!  :)

Multa sanatate tuturor!

kamy

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Mai 21, 2011, 02:04:47 a.m. »
Ema multumim inca o data ca ne esti alaturi si multumim pentru donatie! :-*

Eu cred ca mai am un pic si ma urc pe pereti, nu mai am somn, stau si ascult cum respira Iustin! Exact acelasi lucru se intampla: inspira si expira abia dupa 6/7sec. dupa care isi reia respiratia normala :( :o

• Full Member
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #6 : Mai 21, 2011, 08:49:47 p.m. »
Cami,cum ?i-am mai spus,nu ai pentru ce sa-mi mul?ume?ti.Ce conteaz? este sa fie Iusti bine!
Sa dea Dumnezeu ca Luni dup? ce vorbe?ti cu dl.dr.Nicolescu sa dispar? toate temerile tale ?n ceea ce prive?te respira?ia lui Iusti.Iar dup? ce va lini?ti?i cu toate problemele pe care le are sa putem ajuta ?mpreun? al?i copila?i ! M-am bucurat mult c?nd mi-ai spus pe FB de atelierul de pictura!

kamy

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Iunie 02, 2011, 01:56:59 p.m. »
Buna ziua tuturor,

In acest moment avem toti banii necesari pentru a merge sa facem RMN-ul.
Mesajul nostru a reusit sa ajunga la inimile oamenilor care au dorit si au putut sa faca posibil acest lucru pentru Iustin.

Multumim din tot sufletul tuturor celor care au intins o mana de ajutor si pentru toate gandurile, multumim din inima!

Am sa va tin in continuare la curent cu starea de sanatate a lui Iustin.

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Iunie 02, 2011, 03:55:50 p.m. »
Felicitari!
Toate o sa fie ok!
Multa bafta!

• Full Member
    • Vezi Profilul
    • Asociatia ALINA-MARIA
« Răspuns #9 : Iunie 02, 2011, 11:43:23 p.m. »
Buna ziua tuturor,

In acest moment avem toti banii necesari pentru a merge sa facem RMN-ul.
Mesajul nostru a reusit sa ajunga la inimile oamenilor care au dorit si au putut sa faca posibil acest lucru pentru Iustin.

Multumim din tot sufletul tuturor celor care au intins o mana de ajutor si pentru toate gandurile, multumim din inima!

Am sa va tin in continuare la curent cu starea de sanatate a lui Iustin.

Ma bucur din tot sufletul pentru voi!Doamne-ajuta sa fie bine in continuare!!!