Autor Subiect: O mama vrea sa-si vada ingerul si sa-l imbratiseze!  (Citit de 2222 ori)

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
O mama vrea sa-si vada ingerul si sa-l imbratiseze!
« : August 24, 2011, 03:52:30 p.m. »
O familie nevoiasa are nevoie de ajutorul vostru. Bebelusulul lor Antonie Cristian s-a nascut in Motru si ulterior a ajuns la Timisoara de unde a fost trimis pe baza formularului E112 in Italia pentru a fi operat pe cord.

Din pacate, la doar 3 luni a pierit departe de parinti, in Italia unde fusese operat pe cord deschis. Din pacate nu s-a mai putut face nimic si micutul s-a stins fara sa vada pentru ultima oara chipul drag al mamei. Doua suflete care au fost o singura fiinta stau separate in acest moment si nu-si pot lua ramas bun. Familia este prea saraca ca sa-l poata repatria. Firma de pompe funebre le-a cerut 2000 de euro pentru a-l aduce acasa. Mama isi doreste sa-i poata duce o lumanare si sa-i sopteasca pentru ultima oara la ureche cat de mult il iubeste. Scurta lui viata a fost foarte grea si va rog sa-l ajutati sa-si gaseasca linistea macar acum. Nu-l lasati singur, va rog!

Contul in care se pot face donatii este :
RO 91 RZBR 00000 6000 788 5146 - Raiffeisen Bank - Roman Ion

NUMERE DE TELEFON PARINTI :
mama Antonie Elena : 0785 514 373
tatal Antonie Victor : 0785 427 451

Aceasta este povestea lui Cristian, un ingeras cu aripile frante care a incercat sa zboare dar nu a reusit.

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
R?spuns: O mama vrea sa-si vada ingerul si sa-l imbratiseze!
« Răspuns #2 : August 24, 2011, 04:53:38 p.m. »
Cei de la spital au spus ca ei il tin 2 saptamani, dupa care il incinereaza.
Cristian s-a stins in 11 August si are pana acum 13 zile de cand e la morga
www.acbcc.ro

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : August 24, 2011, 04:55:13 p.m. »
O fundatie ne-a promis ca incerca  sa ne ajute. Inca nu avem un raspuns sigur in acest sens. Mai trebuie aprobari. Sa vedem daca vom obtine ok-ul final....
www.acbcc.ro

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : August 24, 2011, 04:58:34 p.m. »
Am sunat la morga din Italia sa intreb daca il mai pot tine si in acelasi timp sa vada ca cineva se intereseaza de copil. Mi-au spus ca l-ar putea tine maxim 20 de zile. Apoi le-am explicat situatiia mai in detaliu si am obtinut inca 10 zile in plus. Deci termenul s-a prelungit pana in 11 Septembrie.
Ajutati-l pe micutul Cristian sa fie ingropat acasa. Ii ajunge singuratatea si suferinta din scurta lui vietisoara...
www.acbcc.ro