Autor Subiect: Bogdan va multumeste.  (Citit de 3048 ori)

petresandu

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
Bogdan va multumeste.
« : Noiembrie 27, 2011, 05:45:12 p.m. »
   "Bogdan este din Murfatlar este ...", "baietelul cu ochii albastri" fiul nostru, mezinul familiei; sa nascut pe 24.11.2010, la nastere medicii ne-au spus ca are o gaura la inima(suflu sistolic) si ca este normal, nimic deosebit sa-i facem o ecografie noi cand vom putea. Pe 31.12.2010 l-am internat la Spitalul Judeten Constanta pentru ca racise, acolo  i-au facut o ecogarfie dar nu completa si a inceput cosmarul pentru noi, era  posibil sa aiba Tetralogia Fallot ne-au zis ca va trai cel mult patru luni daca nu va fi operat.
   Cu multe rugaminti, interventii a fost transferat la Tg Mures unde i s-a confirmat diagnosticul Tetralogie Fallot cu tot ce implica boala. De acolo am aflat ca cei de acolo se lupta  cu lipsa de fonduri sunt cazuri mai urgente ca al nostru, alte motive meschine si cinice pentru care motiv o sa fim amanati pusi pe o lista de asteptare.
   Pentru a ne informa si a stii mai multe de ce implica aceasta boala am apelat la internet unde am gasit mr. de tel. al Doamnei Mostenescu Luminita care ne-a recomandat sa facem si un control la Dl. Dr. Alin Nicolescu la Spitalui Clinic Fundeni si ca exista posibilitatea sa il operam afara prin formularul E 112.
   A urmat spotul pentru Departamentul de Chirurgie Pedriatica de la Spitalul Marie Curie facut de cei de la Inimacopiilor proiect la care am fost implicati si la care tinem foarte mult dar care din cauza birocratiei si lipsei de interes a politicienilor a fost amanat.
   Cand credeam ca nu se mai poate face nimic si incercam sa nu pierdem perioada optima pentru operatie am scris un e-mail, cu toate datele bolii lui Bogdanel, in care am cerut ajutorul Domnului Dr. Eugen Sandica si .... ca un miracol am optinut formularul E 112.
   AM AJUNS LA BAD OEYNHAUNSEN UNDE PENTRU PRIMA OARA IN VIATA MEA AM FOST TRATATI  CU RESPECT CA SI  CETATENI EUROPENI LA CLINICA HDZ-NRW UNDE AM INTELES CE INSEAMNA PROFESIONALISMUL, EFICIENTA UNOR MEDICI SI OAMENI DE EXCEPTIE.
   BOGDAN A FOST OPERAT PE 11.11.2011 DE DOMNUL DR. EUGEN SANDICA UN OM, ROMAN CUM NU AM MAI CUNOSCUT PANA ATUNCI. II MULTUMESC DIN INIMA PENTRU CE A FACUT PENTRU COPILUL MEU SI PENTRU COPII SI FAMIILILE DE ROMANI CARE AJUNG ACOLO; NU CUNOSC DACA EXISTA UN POLITICIAN CARE FACE ATAT DE MULT PENTRU COPII NOSTRI.
   BOGDAN S-A RECUPERAT FOARTE BINE DUPA OPERATIE SI CREDEM CA VA FI FOARTE BINE.
   Mai vreu sa multumesc Asociatiei Inimacopiilor lui Alex Popa pentru biletele de avion, Domnului Dr. Alin Nicolescu de la Spitalul Clinic Fundeni, Doamnei Dr. Balasa Adriana de la Spitalul Judeten Constanta pentru tot ce au facut ca Bogdan sa fie bine.

Din inima
Fam. Sandu Petre&Corina.
petresandu@gmail.com

« Ultima Modificare: Martie 09, 2012, 09:39:50 p.m. de petresandu »

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
R?spuns: Bogdan va multumeste.
« Răspuns #1 : Noiembrie 27, 2011, 10:49:34 p.m. »
felicitari Bogdan! Recuperare rapida si multa sanatate!
despre sistemul nostru sanitar si mai ales de politicieni, din pacate prefer sa nici nu mai comentez!

laurean74

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Noiembrie 28, 2011, 06:57:48 a.m. »
Multa Sanatate.Felicitari Bogdan, felicitari d-l Dr Sandica!!!

PaulaLavric

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Decembrie 25, 2011, 10:40:49 p.m. »
sa va bucurati de baietzelul vostru!Cineva de sus are grija de toti!

mariana

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 434
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Decembrie 29, 2011, 09:13:49 p.m. »
SUNT SIGURA CA ATI AVUT CEL MAI FRUMOS CRACIUN DE PINA ACUM
CINEVA A AVUT GRIJA DE VOI SI BINEINTELES VA AVEA SI IN CONTINUARE

MULTA SANATATE FAMILIEI  INTREGI SI MAI TINETI-NE LA CURENT