Autor Subiect: David Mihai traieste datorita dr. Sandica  (Citit de 2702 ori)

cristinaguta10@yahoo.com

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 42
    • Vezi Profilul
David Mihai traieste datorita dr. Sandica
« : Decembrie 04, 2011, 06:13:48 p.m. »
Povestea piticului nostru incepe de la 32 de saptamani cand la Bucuresti d-na dr. Muntean Sanda ne-a spus ca are hipoplazie de cord stang si avand in vedere complexitatea ei, ne-a indrumat sa luam legatura cu dl dr. Sandica.
Ajungand  acasa am cautat pe internet informatii despre asemenea diagnostic si asa am descoperit si site-ul vostru, si am putut citi despre toate reusitele dl dr. Sandica.
Incurajata de fetele de pe forum i-am scris dl. Dr. Sandica si in cateva minute mi-a si raspuns. Atunci am realizat ca deja prima minune se infatuise, pentru ca printre zecile de operatii, consultatii, etc, dl. dr Sandica a raspuns mailului, sfatuindu-ma ca un parinte ce am de facut si toti pasii ce ii aveam de parcurs.
Astfel cu 3 saptamani inainte de a naste am ajuns in Germania pentru ca bebelusul sa fie preluat imediat de o echipa de medici.
Piciul a vrut sa se nasca in zi sfanta, ziua de Sf. Mihail si Gavril. La sase zile de viata a fost operat, nu inainte ca dl. dr. Sandica sa ne explice in ce consta operatia, sa ne incurajeze  si sa ne insufle speranta ca totul va fi bine.
Si intr-adevar asa a fost, operatia a decurs bine, evolutia post operatorie la fel si iata ca la doua saptamani dupa operatie ne-am intors acasa. Am plecat doi, si ne-am intors trei.
Stim ca urmeaza un drum greu, cu alte interventii, dar atata timp cat dl. dr. Sandica va fi acolo stim ca si copilul nostru va fi pe maine bune.
Nu vom avea niciodata cum sa ii multumim dl. dr. Sandica, cuvintele sunt prea putine. Asa ca nu ne ramane decat sa ne rugam la Dumnezeu  sa ii dea sanatate, putere de munca  si ca pentru bebelusul nostru, David Mihai, va fi  toata viata un inger pazitor, un parinte, un deschizator de drumuri, OMUL datorita caruia  inimioara lui bate.
Multumim d-nei Ana Matei pentru sfaturile pe care ni le-a dat si pentru intreg ajutorul. Multumim intreg colectivului atat cel de la maternitate cat si cel de la spitalul unde a avut loc interventia chirurgicala. Tinand cont ca este primul copil asistentele mi-au fost ca o mama, invatandu-ma sa schimb pampersul, sa ii fac baita, sa il alaptez, etc., fiind de fiecare data langa mine si incurajandu-ma.
Multumim din inima  dl. dr. Sandica!

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
R?spuns: David Mihai traieste datorita dr. Sandica
« Răspuns #1 : Decembrie 04, 2011, 08:15:59 p.m. »
Cristina, multa sanatate micutului David! Iar voua puterea de a merge mai departe.

alina

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
  • Eric-Cristian
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Decembrie 05, 2011, 07:46:08 p.m. »
Il pupam dulce pe micul David si sa creasca mare. Iar maine sa primesti multe cadouri de la Mos Nicolae. Deja ne este dor de zilele acelea cand ne intalneam cu totii pe holurile spitalului. Sarbatori fericite alaturi de familie.

cristinaguta10@yahoo.com

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 42
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Decembrie 07, 2011, 10:46:04 p.m. »
Multumim Alina, si mie imi erau de folos sfaturile tale. Din pacate nu reuseste sa pape cat ar trebui. Il pupam cu Eric si sa ne vedem cu bine!

petresandu

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Decembrie 18, 2011, 09:28:37 p.m. »
Multa sanatate lui David ! Va dorim sa aveti parte de sarbatori linistite si Dumnezeu sa va de-a puterea sa mergeti mai departe.
« Ultima Modificare: Decembrie 18, 2011, 09:29:02 p.m. de petresandu »