Autor Subiect: insuficienta mitrala grad III/IV  (Citit de 16649 ori)

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
R?spuns: insuficienta mitrala grad III/IV
« Răspuns #15 : Martie 26, 2012, 08:44:16 p.m. »
Felicitari ! :) Totul sa va mearga bine!!!!
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

petruoana

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
    • Vezi Profilul
« Răspuns #16 : Aprilie 03, 2012, 01:21:39 p.m. »
Buna tuturor

Da am i depu pt formular,joi avem rapunsul !da suntem bucurosi, abia asteptam sa ajungem in germania ! ;D :D!....
nu am mai intrat pt ca am avut parte deun episod groaznic cu fetita, a facut edem pulmonar si am fost foarte aproape sa o pierdem !acum este bine , suntem in spital si a ne ajute dumnezeu la toti a avem copii sanatosi !

multumesc la toata lumea o o a va tin la curent cu starea si situatia noastra !

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
« Răspuns #17 : Aprilie 03, 2012, 10:15:21 p.m. »
Multa sanatate Oana ! Sa treceti cu bine peste acest episod si peste repararea mitralei! Va tin pumnii!

laura_b

• Full Member
  • Mesaje postate: 141
    • Vezi Profilul
« Răspuns #18 : Aprilie 04, 2012, 09:56:08 a.m. »
Multa sanatate Oana! Ma bucur ca ati trecut cu bine acest hop. In Germania veti fi pe maini bune. Va tinem pumnii!

petruoana

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #19 : Aprilie 05, 2012, 02:38:40 p.m. »
multumesc tuturor...azi am obtinut si formularul !!!

laura_b

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #20 : Aprilie 05, 2012, 03:36:12 p.m. »
FELICITARIIIIIII!!!

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #21 : Aprilie 05, 2012, 05:14:17 p.m. »
Felicitari !!

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #22 : Aprilie 05, 2012, 10:46:46 p.m. »
bravo ! colt de rai :) ! - cunoscatorii stiu  ;)
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

petruoana

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #23 : Aprilie 28, 2012, 07:52:37 p.m. »
Nu am mai intrat de mult pe forum si tocmai de aceea as vrea sa va pun la curent cu statusul nostru !
Va scriu din germania din B.O, am ajuns aici marti 24 aprilie si luni 30 aprilie( chiar in ziua in care fetita noastra face 10 luni) va fi operata de domnul Dr.Sandica !...am asteptat momentul asta cu nerabdare si iata ca a si sosit !
Suntem aici un grup de romani , fiecare cu povestea lui, fiecare cu suferinta lui dar toti optimisti si increzatori pentru ca stim toti ca ne aflam pe cea mai buna mana, Domnul Dr.Sandica !
Va voi tine la curent cu starea fetitei noastre Liamaria ,..sa ne tineti pumnii !

Doamne ajuta !

petruoana

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #24 : Mai 29, 2012, 02:55:04 p.m. »
Buna tuturor

Liamaria este bine acum are o stare buna dar cu mancarea tot avem probleme din nou,...cam o sapt dupa operatie a mancat extraordinar de bine ,..dar am revenit la vechea problema !....II mai dau si noaptea laptic pentru ca in somn manaca mai bine, parca ar avea rabdare !
Fata a fost operata in data de 02.05.2012 (chiar de ziua mea) si totul a decurs bine, am stat aprox 6 zile la terapie intensiva apoi sus pe sectie ica vreo 4 zile , ne-am miscat foarte bine !
In ceea ce priveste operatia,domnul Dr.Sandica a reparat ce s-a putut si va urma pe viitor sa inlocuim aceasta valva pentru ca este foarte malformata si nu va rezsita ! Fetita inainete de operatie avea o regurgitare de grad IV (grad sever) iar acum are de grad II,..sa speram ca va ramane tot asa !:)
Vreau sa-i multumesc inca o data pe aceasta  cale domnului Dr.Sandica pentru tot ce a facut pt noi, este un om de milioane , ar  fi tare bine sa avem parte in viata noastra de cat mai multi oameni asa ca dansul ! Binenteles vreau sa -i multumesc doamnei Ani Matei care este o draguta si a fost foarte atenta cu  noi ! Pesonalului medical de pe terapie intensiva si sus de pe sectia KK1 vreau sa le multumesc deasemnea, au fost toti draguti , atenti, grijulii  si ne-au facut sa ne simtit tare bine,..v-o spun cu toata sinceritatea !In alte cuvinte eu va spun sincer ca sunt impresionata de tot ce se petrece acolo si stiu ca acolo voi ajunge si pe viitor cand va venii vremea !
Am cunoscut acolo multi romani, fiecare cu necazurile si povestile lor, s-au legat prietenii ,....ne-m sprijinit unii pe altii, am fost solidari si asta ne-a ajutat foarte tare !

Va multumesc tutror pt incurajari !
:)
 :)

covit ionela

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
    • Vezi Profilul
« Răspuns #25 : Mai 31, 2012, 10:13:03 a.m. »
multa sanatate micutei ,asa este tot personalul in frunte cu dl doctor SANDICA este extraordinar !felicitari pentru reusita!

laura_b

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #26 : Mai 31, 2012, 10:28:23 a.m. »
ma bucur ca sunteti sunteti si opearia a fost un succes...legat de mancare, ce sa zic, si eu cu david am probleme in sensul ca nu este mare mancacios si ne cam chinuim, dar asta este, mergem mai departe.

cu toii am fost impresionati de profesionalismul celor de la clinica, de faptul ca stiu sa se gandeasca si la sentimentele si trairile parintilor.
si noi va mai trebui sa facem o operatie in viitor dar sunt optimista ca totul va fi bine, caci suntem pe cele mai bune maini.

Lmila

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
    • Vezi Profilul
Re: insuficienta mitrala grad III/IV
« Răspuns #27 : Septembrie 26, 2015, 11:38:59 a.m. »
Buna, baietelul meu de 1,4 luni a vost diagnosticat cu Defect septal atrial tip primum larg, insuficienta mitrala semnificativa gr. 3, stenoza mitrala larga, hipertensiune pulmonara. cunoastem diagnosticul de acum 4 luni, imi spuneti va rog cit e de grav, pot obtine formularul cu asemenea diagnostic, unde e mai bine sa ma adresez?, de 4 luni nu putem ajunge la Tirgu Mures pentru ca nu pot trata un microb de la mine din git,si tot ma reprogrameaza, sfatuiti-ma va rog ce sa fac?

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #28 : Septembrie 29, 2015, 06:53:35 p.m. »
Mila draga, faptul ca exista o incompatibilitate momentan si ca acel virus/microb "nu te lasa" sa te internezi cu baietelul la Tg Mures, te-ai gandit sa-l percepi poate si ca pe un semn? Un ghidaj care-ti "spune" ca poate drumul vostru spre rezolvare nu trebuie neaparat sa duca pe acolo?

Mamici care cititi forumul, Mila are nevoie de opinii/sugestii ale voastre, din experienta, pentru a avea o idee incotro sa se indrepte. Pererea mea o stie, am sfatuit-o sa scrie aici pentru a afla mai multe opinii si a putea lua o decizie.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #29 : Septembrie 29, 2015, 08:06:04 p.m. »
Lmila, exista mai multe posibilitati de rezolvare. Iti trimit mesaj privat.