Autor Subiect: Dr. Lorber un inger pt Ayana  (Citit de 2817 ori)

camy12

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
    • Vezi Profilul
Dr. Lorber un inger pt Ayana
« : Aprilie 03, 2012, 12:35:49 p.m. »
Multumesc din suflet acestui dr. care  i-a dat o noua sansa a vaiata ingerasului meu.Anul trecut a fost diagnosticata su DSV.Am trecut prin momente grele,pana in momentul in care l-am descoperit pe acest dr . in Romania, intr-un spital din Bucuresti.Acum Ayna este un copil fara probleme,cu pofta de viata si foarte jucausa.

laura_b

• Full Member
  • Mesaje postate: 141
    • Vezi Profilul
R?spuns: Dr. Lorber un inger pt Ayana
« Răspuns #1 : Aprilie 03, 2012, 12:39:23 p.m. »
Camy, ma bucur ca fetita voastra este bine, sa fie tot asa si de acum incolo.
E un lucru imbucurator cand auzi de reusitele doctorilor din Romania. In ce spital poate fi gasit Dr Lorber?

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Aprilie 03, 2012, 03:08:10 p.m. »
Ce bine ca fetita ta e bine! Prin ce metoda a fost inchis DSV-ul? Cu toracotomie sau prin cateterism?

Stiam ca in tara, in Bucuresti, la un moment dat se rezolvau defectele de sept cu device-ul pe care am vazut ca-l folosesc si in Bad Oeynhausen.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

camy12

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Aprilie 06, 2012, 02:58:19 p.m. »
Interventia a fost facuta prin cateterism.Device-ul este exact ca cel folosit la Bad,se numeste amplatzer.Este ff mic.Nici noi nu stiam de existenta acestuia.Noi l am gasit pe acest dr.Lorber la spitalul Delta din Bucuresti.Este un om exceptional.

laura_b

• Full Member
  • Mesaje postate: 141
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Aprilie 06, 2012, 03:24:54 p.m. »
merci. e bine de stiut. cat a costat interventia si cat ati stat spitalizati?

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Aprilie 07, 2012, 04:44:34 p.m. »
Chiar, Camy, da-ne mai multe detalii. Cu siguranta vor fi parinti interesati!

Eu ce stiam in legatura cu montarea  acestor devices se facea undeva in Fundeni, parca. Oricum, intr-un spital de stat. Desigur si lista de asteptare fiind pe masura.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

camy12

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Aprilie 09, 2012, 11:35:16 a.m. »
buna fetelor.Spitalul se numeste Delta si este unul privat,asa ca nu este nevoie sa astepti pt un device.Trebuie doar sa te programezi pt interventie deoarece dr. Lorber este ocupat.Pe noi interventia ne-a costat 8000 de euro .In acesta suma a intrat device-ul, doctorii,anestezistul,cazarea, mancarea mea si a fetitei, analizele,plus toate beneficiile.La chirurgie daca te duci te costa 3000 euro interventia,300 spaga , DAR aceasta este mult prea riscanta ! Noi din prima nu am fosr de acord cu asta.In afara daca ne-am fi dus aceasta interventie ne-ar fi costat in jur de 20000 de euro.Sunte m bucurosi ca am aflat de existenta acestei sectii la noi in Romania si ca am ales pe acest dr. Avem numai cuvinte de lauda pt el !
Ayana se simte f bine ,e mereu cu zambetul pe buze.

camy12

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Aprilie 20, 2012, 02:27:15 p.m. »
 :) :) :) ;D ;D