Autor Subiect: Sa ne cunoastem (13)  (Citit de 52957 ori)

covit ionela

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (13)
« Răspuns #30 : Aprilie 11, 2012, 05:23:55 p.m. »
ELENA,,cat ma bucur pentru voi si cand m ai sunat si mi ai zis ca e ok stefan!!!!recuperare rapida  .MQQM,nu e o outate ca la noi se conditioneaza actul medical,abia acum ne sufocam de cate auzim si de nevoie fiind disperat dai,nu stiu si nu cred ca se va schimba acest sistem si crede ma nu se duce nimeni cu bani li se impune!!!!!

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #31 : Aprilie 11, 2012, 05:29:49 p.m. »
Elena, ma bucur ca totul a decurs bine si va doresc sa treceti repede peste perioada postoperatorie si sa va intoarceti cu bine acasa

Kamy, a fost o viroza f urata cu pneumonie. Si maica-mea a facut miocardita dintr-o simpla viroza. A fost fulminanta inrautatirea starii ei si multumesc lui D-zeu a scapat desi nu mai credeam acest lucru. sper ca Iustinel sa-si revina repede, acum ce a fost greu a trecut si sunt sigura ca va fi bine.

Intru mai rar pt ca stau prost cu timpul ....dar citesc mereu chiar daca nu apuc sa scriu
Sarbatori Fericite va doresc tuturor!!!!
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
« Răspuns #32 : Aprilie 13, 2012, 05:42:27 p.m. »
Sarbatori fericite tuturor, multe bucurii si muuuulta sanatate !!!

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #33 : Aprilie 15, 2012, 07:07:13 p.m. »
Paste Fericit si Binecuvantat!

kamy

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 312
    • Vezi Profilul
« Răspuns #34 : Aprilie 15, 2012, 08:46:11 p.m. »
Paste fericit si plin de lumina alaturi de cei dragi!

Gilia

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 289
    • Vezi Profilul
« Răspuns #35 : Aprilie 16, 2012, 12:55:17 a.m. »
Azi am vorbit cu Oana Raduta si m-a rugat sa va informez si pe voi ca au ajuns cu bine in Germania, azi i s-a facut lui Vladut o radiografie, iar maine e foarte posibil sa-l opereze...Doamne ajuta sa treaca totul repede si usor si sa se intoarca in curand acasa, sanatosi si fericiti!

Hristos a Inviat!

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #36 : Aprilie 16, 2012, 09:04:19 p.m. »
Adevarat a Inviat Gilia!
Sper ca ati avut cu totii sarbatori pline de lumina si bucurie!
Doamne ajuta pentru maine!
Va pupam si noi!
Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #37 : Aprilie 17, 2012, 12:18:29 p.m. »
Cristos a-nviat!

Sper ca ati petrecut momente placute alaturi de cei dragi, iar iepurasul a fost darnic, in special cu cei mici :).

Multa sanatate va dorim!
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

andya

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
« Răspuns #38 : Aprilie 28, 2012, 12:31:10 p.m. »
Buna ziua tuturor!

Va scriu din spitalul din Targu Mures in numele unei mamici al carei copil sufera de o malformatie grava cardiaca.

Mamica se numeste Ciorogar Alexandra, este din Sighisoara si a nascut pe data de 24 aprilie un baietel. Din pacate nici ea nu stie diagnosticul exact, a fost transferata impreuna cu copilul ieri  la spitalul din tg mures unde i s-a spus ca aici nu se poate face nimic pentru copil aici  si ca se incearca trimiterea lui in strainatate prin formularul 112.
Din pacate eu nu o pot ajuta prea mult (sunt la randul meu internata cu un copil nou nascut cu malformatie cardiaca - din fericire relativ "usoara" si perfect  operabila aici- si am acces f limitat la internet, nu sunt din localitate, etc). Copilul ei este in stare grava, se incearca stabilizarea lui, iar ea este dintr-o familie simpla, fara posibilitati, acces la internet, este tanara si pare destul de inlemnita de situatie.

Ar avea nevoie de indrumare si ajutor, eu i-am transmis deja datele de contact ale dlui doctor eugen sandica, i-am povestit despre forum si formularul 112, dar nu pare sa se mobilizeze..

Numarul ei de tel este 0753792597 daca vrea cineva sa o ajute cu mai multe informatii, suport, etc. Nu stiu daca postarea mea este cea mai buna solutie, as vrea sa o ajut cumva si nu prea stiu cum altfel..

covit ionela

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
    • Vezi Profilul
« Răspuns #39 : Aprilie 30, 2012, 09:03:22 p.m. »
acel nr de tel e inchis ,am incercat azi sa sun

kamy

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #40 : Mai 09, 2012, 11:04:39 a.m. »
Am o rugaminte la mamici care s-au confruntat sau stiu cate ceva despre alergii sau astm. Iustin, in urma ultimei pneumonii a ramas cu o stare de raceala ( stranut, secretii in gat, tuse si respiratie suieratoare sau wheezing). Am mers la doctor si mi-a spus ca este alergic la ceva. As dori sa ma indrumati catre un doctor alergolog bun in Bucuresti. Multumim!

laura_b

• Full Member
  • Mesaje postate: 141
    • Vezi Profilul
« Răspuns #41 : Mai 09, 2012, 12:02:02 p.m. »
Kamy, eu stiu de Dr Ion Cernatescu care profeseaza la IOMC, ca este un penumolog-alergolog tare bun.
Multa sanatate lui Iustin!

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #42 : Mai 10, 2012, 01:23:35 p.m. »
Intervin si eu nu neaparat despre subiectul in cauza, dar am o mare rugaminte la dvs. Ma numesc Cristina si sunt insarcinata in 28sapt, inurma morfologiei fetale se pare ca bebe are o malformatie la inimioara: transpozitie de vase mari. Am citit cu lacrimi in ochi pe forum despre operatii reusite si despre minunatul Dr. Eugen Sandica. Am luat legatura cu Dr. Eugen Sandica prin email si mi-a sugerat sa merg la clinica pentru o echocardiografie prenatala. I-am raspuns ca vrem sa mergem cu masina personala sa facem investigatia acolo, insa nu a mai dat nici un raspuns. Am trimis email si d-nei Angela email, acum inca astept. Sunt speriata si agitata. Sa dau telefon acolo la nr. de pe acest forum ....
Incerc sa intru in contact cu cineva sa discut in legatura cu nasterea si interventia, form E 112, prin email ori chiar telefon .
Va multumesc din suflet pentru timpul acordat

Buna, Cristina  :)
Daca ai luat legatura cu DR Sandica, cu siguranta iti va raspunde ori dansul, ori de la secretariat. Daca ai intrebari de pus, pune-le punctual in mail, nu e nevoie sa suni.
Am mutat postul aici pentru ca aici se poarta discutiile. Mamicile care au nascut acolo te vor indruma. Ai incredere ca o sa fie bine!
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

kamy

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #43 : Mai 10, 2012, 09:37:10 p.m. »
Multumesc Laura sper sa reusesc sa ajung la dl. doctor! Sanatate multa!

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #44 : Mai 11, 2012, 03:20:02 a.m. »
Cristina, din ce oras esti?
Priveste partea buna a lucrurilor: ai aflat ce are bebelusul, stii unde sa mergi. Putina rabdare si vor veni si raspunsurile la intrebari. Sanatate!