Autor Subiect: Trebuie sa ajutam !  (Citit de 21991 ori)

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
Trebuie sa ajutam !
« : Aprilie 03, 2009, 10:01:53 p.m. »
Este OFICIAL !!!!
Se strang bani pentru infiintarea sectiei de chirurgie cardio-vasculara de la Budimex, asa ca dati vestea in toata tara: trimiteti sms la 858, donatia este de 2 euro, indiferent de la ce companie de telefonie mobila se trimite sms-ul.
Va multumim din inima! Trebuie sa salvam acesti copilasi cu malformatii cardiace!
« Ultima Modificare: Aprilie 13, 2009, 08:22:43 p.m. de nicoleta »

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem !
« Răspuns #1 : Aprilie 03, 2009, 10:07:46 p.m. »
Maine de la ora 18.00 puteti vedea in reluare emisiunea Lianei Stanciu de la B1 (Trenul vietii), emisiunea a fost in direct in seara aceasta, dar probabil nu toti ati vazut-o.
In emisiune s-a discutat despre campania aceasta, despre infiintarea sectiei, despre copii cu malformatii cardiace.

http://www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php
Trimiteti acest link catre toate adresele de mail pe care le cunoasteti si rugati-i sa-l trimita si ei mai departe ....2 euro nu e o suma mare!
« Ultima Modificare: Aprilie 03, 2009, 10:49:05 p.m. de nicoleta »

STEFAN_NICOLAE

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 13
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Aprilie 04, 2009, 07:52:22 a.m. »
Buna Nicoleta,am vazut si noi emisiunea.Ne bucuram ca se poate si la noi,daca sotul meu nu este la serviciu vom veni si noi la emisiune.Ce mai face Silviu?

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Aprilie 07, 2009, 08:52:49 p.m. »
Claudia, veniti sambata?

Rodica, voi ce faceti, ati revenit acasa?
« Ultima Modificare: Aprilie 07, 2009, 09:49:15 p.m. de nicoleta »

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Aprilie 08, 2009, 08:54:23 p.m. »
Dana, v-ati intilnit cu dna de la TVR?

STEFAN_NICOLAE

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 13
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Aprilie 08, 2009, 09:50:21 p.m. »
Da Nicoleta venim,nu eram sigura daca lucreaza sotul meu,o sa venim si cu Stefan niciodata nu l-am lasat singur,noi speram sa fie cuminte.

dana

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Aprilie 08, 2009, 10:32:59 p.m. »
   Astazi ne-am intalnit.Au filmat putin fetele,le-am dat cateva poze si a ramas sa ne vedem sambata.

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Aprilie 08, 2009, 10:55:11 p.m. »
Claudia, sa-mi dati mesaj cu numele voastre complete, asa mi-a cerut dna Mitrache (de la TVR).

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Aprilie 11, 2009, 07:49:19 p.m. »
Dragii mei, parinti & copilasi minunati si deosebiti, ma bucur ca ne-am cunoscut, chiar daca nu am avut foarte mult timp sa stam la povesti, tot e un pas important inainte.

http://212.54.100.83/webcast/WebPlayer2.php?file=rtmp://perthro.tvr.ro/rec/DATA-2009-04-11-14-53.flv&name=NE%20VEDEM%20LA...TVR!
http://212.54.100.83/webcast/WebPlayer2.php?file=rtmp://perthro.tvr.ro/rec/DATA-2009-04-11-16-09.flv&name=NE%20VEDEM%20LA...TVR!

Alex Popa - Inima Copiilor

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
    • Asociatia Inima Copiilor
« Răspuns #9 : Aprilie 12, 2009, 11:45:42 p.m. »
Multumesc!

Nu pot sa incep altfel acest prim mesaj pe forumul dumneavoastra.
Va multumesc ca ne sustineti campania, va multumesc ca ati fost ieri la TVR, va multumesc ca va ganditi la cei din jur, ca ii ajutati pe cei cu probleme si ca impartasiti altora din experienta dumneavoastra.

Sper din toata inima sa reusim sa strangem suficienti bani pentru a infiinta departamentul de cardiochirurgie de la Marie Curie. Adica pentru a incepe sa facem ceea ce trebuia facut de mult, ceea ce lipseste si face ca multi copii sa nu poata fi salvati. Trebuie sa ne grabim!
Va fi mult de munca si dupa aceea. Cardiochirurgia pediatrica este la inceput si va trebui sa creasca. Sper ca impreuna sa reusim sa ajutam.

Imi cer scuze celor care au fost ieri la TVR ca nu am facut cunostinta, ca nu am discutat. A trebuit sa plec foarte repede sa il duc pe Prof. Vanini la aeroport. Sper sa avem ocazia sa ne intalnim cat de curand.

Cu multumiri,

Alex Popa
Inima Copiilor
www.inimacopiilor.ro

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : Aprilie 13, 2009, 07:31:09 p.m. »
Va multumim si noi pentru realizarea acestei campanii.
Sper ca la sfarsitul campaniei sa se amenajeze aceasta sectie de chirurgie cardio-vasculara cat mai repede, ma gandesc la copii care probabil chiar in acest moment ar trebui operati, dar nu se poate face nimic din lipsa de aparatura si cel mai important, din lipsa unor chirurgi buni.
Entuziasmul e mare, toti parintii de aici cred ca sunt entuziasmati, insa avem nevoie de medici competenti, de chirurgi foarte buni, trebuie sa ii aducem in tara daca vrem performanta, si pentru asta vom avea nevoie de fonduri si dupa terminarea campaniei si achizitia aparaturii, dar si de sprijinul (foarte important) Ministerului Sanatatii.
Sunt optimista si va fi bine. In urma cu aproape un an aveam impresia ca nimeni din jurul meu nu stie ce inseamna "malformatii cardiace", asa ca nesperat de repede pentru mine, acum s-a initiat o campanie pentru rezolvarea acestor probleme.

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
R?spuns: Trebuie sa ajutam !
« Răspuns #11 : Aprilie 16, 2009, 08:12:05 a.m. »
Pana acum s-au strans 176,572 EURO!
Trebuie sa mai trimitem numarul de sms  prietenilor, rudelor, tuturor, rugandu-i sa ne ajute.
Trebuie sa mai trimitem si noi sms-uri.
Va multumesc !

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : Aprilie 16, 2009, 10:52:23 p.m. »
http://www.gandul.info/actualitatea/de-ce-nu-mai-aude-sonia-cand-ii-bate-inima.html?3927;4220320

Maine in ziarul "Gandul" o sa apara acest articol despre campanie.

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Mai 05, 2009, 08:54:17 p.m. »
http://happyhour.protv.ro/video-liana-stanciu-da-sms-pentru-binele-copiilor/22143

Inregistrarea emisiunii "Happy Hour", invitati Liana Stanciu si Alex Popa, subiectul campania "sms la 858".

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : Mai 07, 2009, 07:11:47 p.m. »
Sensiblu se implica in aceasta campanie demarand o campanie de cumparare a unor "inimioare", aveti aici un articol:

http://www.romedic.ro/campanie-de-strangere-de-fonduri-deschide-ti-inima-catre-copii-0N11950
« Ultima Modificare: Mai 07, 2009, 07:13:29 p.m. de nicoleta »