Autor Subiect: De ce parasesc medicii Romania? SCRISOAREA MANIFEST a unei SOMITATI medicale  (Citit de 1958 ori)

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
Unul dintre fondatorii chirurgiei cardiovasculare iesene si-a gasit implinirea profesionala in strainatate. Doctorul Eugen Sandica este unul dintre cei mai apreciati medici din Germania. Activeaza in domeniul chirurgiei cardiace infantile. De la mii de kilometri departare, reputatul medic a facut o radiografie a sistemului sanitar romanesc, o critica rece si obiectiva care subliniaza hibele sistemului romanesc. Despre plecarea sa in Germania medicul spune sec: ?incomodam pe cei care isi vedeau lezate interesele personale?. Cititi un interviu de exceptie cu acest chirurg, dovada concreta ca in Romania performanta nu este ajutata sa reziste.

http://www.7est.ro/stiri/exclusiv/16247-de-ce-parasesc-medicii-romania-scrisoarea-manifest-a-unei-somitati-medicale-.html

Cristina 2012

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
    • Vezi Profilul
Rugaminte
« Răspuns #1 : Mai 10, 2012, 12:54:52 p.m. »
Intervin si eu nu neaparat despre subiectul in cauza, dar am o mare rugaminte la dvs. Ma numesc Cristina si sunt insarcinata in 28sapt, inurma morfologiei fetale se pare ca bebe are o malformatie la inimioara: transpozitie de vase mari. Am citit cu lacrimi in ochi pe forum despre operatii reusite si despre minunatul Dr. Eugen Sandica. Am luat legatura cu Dr. Eugen Sandica prin email si mi-a sugerat sa merg la clinica pentru o echocardiografie prenatala. I-am raspuns ca vrem sa mergem cu masina personala sa facem investigatia acolo, insa nu a mai dat nici un raspuns. Am trimis email si d-nei Angela email, acum inca astept. Sunt speriata si agitata. Sa dau telefon acolo la nr. de pe acest forum ....
Incerc sa intru in contact cu cineva sa discut in legatura cu nasterea si interventia, form E 112, prin email ori chiar telefon .
Va multumesc din suflet pentru timpul acordat