Autor Subiect: Malformatie complexa cord!  (Citit de 12822 ori)

fabiola

• Vizitator
R?spuns: Malformatie complexa cord!
« Răspuns #30 : Noiembrie 28, 2012, 09:07:32 a.m. »
Trebuie sa avem forta sa mergem inainte, asa e destinul fiecaruia.....fruntea sus inimioara

bia

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
« Răspuns #31 : Noiembrie 28, 2012, 06:25:15 p.m. »
am ajuns pe forumul acesta din pura intamplare, cautand mai multe date despre imperforatia anala. In fine, o sa incerc sa-ti spun pe scurt povestea mea. Sunt mamica unei minuni de baietel de 2 ani, cu o poveste similara bebelului tau. S-a nascut cu imperforatie anala(banuit in timpul sarcinii de o atrezie esofagiana), un DSA care s-a inchis la 2 luni, megaureter cu hidronefroza descoperit abia la 4 luni dupa nastere si hipospadias. A fost operat la o zi de la nastere pentru imperforatia anala, iar la rinichi abia la 1 an si 10 luni in Franta. Acum e fff bine. Asa ca nu dispera. O sa vezi cat de puternica o sa devii cand o sa-ti vezi bebelul pt prima data si o sa lupti pt el fara sa te gandesti ca s-ar putea intampla ceva rau. Nu ai alta optiune decat sa fii puternica.

bia

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #32 : Noiembrie 28, 2012, 06:29:53 p.m. »
Si inca ceva...si bb-ul meu s-a nascut cu o agenezie sacrala partiala. A mers la 11 luni, nu are nici cea mai mica problema locomotorie. Asa ca gandeste pozitiv. Asa cum ai spus si tu Dumnezeu e acolo sus si vegheaza asupra acestor ingerasi.

inimioara83

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 16
    • Vezi Profilul
« Răspuns #33 : Noiembrie 28, 2012, 06:57:34 p.m. »
Bia,

multumesc foarte mult pentru incurajare.
Unde l-ai operat pe bebelus, in tara sau in strainatate?
Ideea ca problema la inima este foarte grava si BB ar avea nevoie de operatie in Germania, imediat dupa nastere.
Acum si problema in plus, cu lipsa osului sacral, nu stiu ce mai pot face...
Incerc sa gandesc optimist, totusi, insa nu stiu incotro sa mai apuc!!!!

pup

bia

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #34 : Decembrie 03, 2012, 09:13:24 a.m. »
pt imperforatia anala a fost operat a 2-a zi dupa nastere la Craiova(pt ca sub nicio forma nu putea fi transportat) iar pentru problema renala in Franta, la Nisa. Si ti-am scris ca si bb-ul meu are agenezie sacrala, insa atat timp cat nu-i este afectata maduva...poate face si sport de performanta. Asa ca FITI PUTERNICI pentru copilul vostru!!!