Autor Subiect: In urma operatie pe cord a aparut o hernie!  (Citit de 1998 ori)

Olaru Dana

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
In urma operatie pe cord a aparut o hernie!
« : Martie 21, 2013, 02:42:15 p.m. »
Dragi parinti, va rog daca aveti o minima informatie ne ar fii de mare ajutor! In urma cu aproape 2 ani Luca a fost operat la nastere pe cord , dar din nefericire in locul de unde a fost scos acel tub de dren a ramas o galca si anume o hernie epigastrica, am sperat ca se va vindeca cu timpul cresterii lui dar in zadar, din contra a mai aparut inca una , am inteles ca totusi sa asteptam pana la varsta de 4 ani dar sincer ma ingrozesc pe zii ce trece si as vrea sa aflu mai multe detalii despre aceasta interventie , in ce spital sau cat timp va sta internat si nu stiu de ce dar parca ceva imi spune sa incercam in strainatate chiar daca este o interventie minora. Va rog orice parere sau sfat va fii bine venit, va multumesc!

Laura Varga

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
    • Vezi Profilul
Re: In urma operatie pe cord a aparut o hernie!
« Răspuns #1 : Martie 28, 2013, 10:43:14 p.m. »
ai vorbit cu dr Sandica despre asta?noi inca asteptam sa pice "scoarta".dupa cat timp de la operatie ti-ai dat seama?

Olaru Dana

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
Re: In urma operatie pe cord a aparut o hernie!
« Răspuns #2 : Aprilie 05, 2013, 01:16:47 p.m. »
Doctora noastra ne a zis sa mai asteptam poate va disparea odata cu cresterea lui, dar a trecut deja mult timp si nimic... Hernia a aparut cam la 2 luni de la operatie!