Autor Subiect: cadou de craciun pt amitea  (Citit de 1642 ori)

Amitea

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
cadou de craciun pt amitea
« : Ianuarie 09, 2014, 03:43:56 p.m. »
Buna ziua din nou!in primul rand vreau sa va urez tuturor ca 2014 sa fie un an plin de sanatate si fericire si fie ca Dumnezeu sa ne ocroteasca copilasiii nostri scumpi!revenim cu vesti proaspete.Ami a fost operata pe 20 decembrie iar maine la pranz zburam spre casa.nu au fost niste sarbatori usoare dar am primit cel mai frumos cadou: operatia a decurs bine si Amisor s-a recuperat si mai bine.Mos Craciun a fost darnic si bun,acum trebuie sa rugam iepurasul de Paste sa ne ajute pt urmatoarea interventie pt ca a fost necesara aplicarea metodei fontaine si deci mai urmeaza 2 interventii.dupa toata experienta traita aici unde am simtit ca facem tot ce e mai bun pt greierasul nostru,ne e teama acum sa ne intoarcem acasa, in galati, pt ca ne gandim cu groaza ca nu mai avem pe cine sa ne bazam.cautam acum pe langa dr Nicolescu care va avea grija de inimioara ei speciala, un pediatru in bucuresti care sa aiba experinta cu astfel de copilasi, care sa cunoasca procedura fontaine, modul in care trebuie sa evolueze Ami si care sa ne poata indruma sa o ingrijim cat mai bine.poate exista dintre dumneavoastra cineva care sa ne recomande un medic.multumiri din suflet tuturor celor care au facut posibila toata minunea asta!

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
Re: cadou de craciun pt amitea
« Răspuns #1 : Ianuarie 15, 2014, 01:01:55 a.m. »
La multi ani! Bine ati revenit! Medicul pediatru este bine sa il aveti in Galati. Sa fie acea persoana care sa o puteti suna in momentul in care Ami are ceva. Caci pana la Bucuresti este greu sa ajungeti, iar bebe poate avea nevoie de ingrijiri imediate. Prima perioada este mai grea. Vedeti capitolul "primele luni dupa operatie".

Am sa cer o recomandare si am sa va las pe privat numele unui medic pediatru care a mai ingrijit copilasi cu malformatii cardiace.

Sanatate!

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
Re: cadou de craciun pt amitea
« Răspuns #2 : Ianuarie 15, 2014, 10:46:25 p.m. »
V-am lasat un mesaj pe privat. Sanatate!