Autor Subiect: Aviatiq Support (Bucuresti)  (Citit de 1987 ori)

mircea

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
    • Vezi Profilul
Aviatiq Support (Bucuresti)
« : Iunie 04, 2014, 12:12:33 a.m. »
Domeniu de activitate: Activitati de servicii anexe transporturilor aeriene.

Noi am apelat la ei pentru transportul unui copil de 6 zile (intubat, sub Prostaglandine) de la Cluj la Hannover. Ne-au organizat transportul cu avionul, din Cluj, si au mentinut legatura cu clinica din Bad Oeynhausen pentru "sincronizare" (preluare cu ambulanta din Hannover). Am fost foarte multumiti de colaborare; am apreciat promptitudinea, implicarea si disponibilitatea deosebita de care au dat dovada.

Date de contact:
Anca Boian
e-mail: boian.anca[at]gmail.com
Mob.    +40 751 158 377

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
Re: Aviatiq Support (Bucuresti)
« Răspuns #1 : Iunie 04, 2014, 11:45:27 p.m. »
Buna Mircea,

te rog sa ne scrii si costul transportului si daca au putut zbura si parintii alaturi de copil.

Sanatate!

mircea

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
    • Vezi Profilul
Re: Aviatiq Support (Bucuresti)
« Răspuns #2 : Iunie 05, 2014, 12:44:28 p.m. »
Buna Andreea,

Am avut mai multe variante, cam toate intre 12k si 13k EUR (cred ca una singura se apropia de 14k); in final costul a fost aprox 12.600. Au putut zbura doi insotitori (in cazul nostru mama + matusa copilului, eu am mers in BO ulterior). A existat la un moment dat si o varianta, la cost similar, in care trebuia sa asiguram noi echipaj medical. De asemenea, la un moment dat era o varianta in care era acceptat un singur insotitor. Toate aceste "variabile" depind in principal de operatorul care face efectiv zborul, de aici multitudinea de variante.

Toate cele bune!