Autor Subiect: probleme gastrice-sfaturi  (Citit de 1235 ori)

Amitea

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
probleme gastrice-sfaturi
« : Aprilie 07, 2015, 03:22:41 p.m. »
Buna ziua! Postez aici problema nostra in speranta ca ne puteti da un sfat, poate ati trecut prin ceva asemanator.
Fetita mea de 17 luni mananca foarte putine solide de ceva timp si bineinteles ca nu ia nici in greutate. Dupa multe analize si controale la 3 pediatri se pare ca are intoleranta la proteina laptelui de vaca.am scos din alimentatia mea si a ei tot ce inseamna vaca, aveam voie capra si soia. Se pare insa ca nici pe astea nu le digera si le am scos, am introdus humana sineall. Tot insist cu solidele, are zile in care mananca binisor dar ideea e ca ragaie foarteeeee mult in timpul meselor de solide.initial am zis ca e de la aspirina, la fel si cu sangerarile ocule din scaun, dar avem 2 saptamani de cand nu mai ia aspirina si tot ragaie intruna la solide.avem consult din nou peste 2 saptamani cand trebuie sa mergem cu analize de scaun (proba de digestie si calprotectina) si sper sa aflam mai multe atunci.are si mucoasele inflamate astfel incat am primit si 2 diagnostice gresite de amigdalita pultacee cand de fapt gatul era alb din cauza aciditatii gastrice, ceea ce a dus la inflamarea mucoaselor. Poate sunt copilasi aici care au luat o perioada mai lunga aspirina si aveau aceleasi simptome. Eu tot sper sa fi fost asta problema, cu laptele de vaca, capra si soia dar cred ca trebuia sa revina apetitul dupa ce le am scos din alimentatie si implicit sa ia in greutate, ceea ce nu este cazul.  Va multumesc!