Autor Subiect: un alt caz fericit  (Citit de 2821 ori)

aura

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
un alt caz fericit
« : Ianuarie 09, 2009, 10:21:29 a.m. »
buna ziua tuturor,
ma numesc aura titirez si sunt mama lui dan; am ajuns in bad o. cu ajutorul dr. Sandica, la recomandarea mai multor oameni cu suflet; acum nu pot sa va scriu foarte mult, decat ca dan a fost operat pe 07.01 si se simte foarte bine; a fost detubat dupa aprox. 6 ore de la operatie; diagnosticul lui a fost destul de complicat : sindrom Shone incomplet; coarctatie de aorta(>95%), arc aortic hipoplazic (care a necesitat protezare); in afara de acestea  (pentru care a fost operat), mai are un dsv minor, stenoza mitrala larga(care trebuie urmarita in timp - 10,20 ani, sau s-ar putea sa nu puna probleme niciodata), hipertrofie a ventriculului stang, care isi va reveni dupa operatie; tensiunea lui inainte de a fi operat era 152 - severa pentru un copil de 3 ani, acum este 90 (normala);toti de aici s-au purtat minunat cu noi, in special dl. dr. Sandica, incepand de la transport(din aeroport) si pana la cazare, masa...; nu exista cuvinte de multumire pentru tot ce a facut pentru noi - a salvat viata copilului nostru!
va doresc multa sanatate tuturor!

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
R?spuns: un alt caz fericit
« Răspuns #1 : Ianuarie 09, 2009, 08:55:28 p.m. »
Buna Aura,

ma bucur pentru vestile bune pe care ni le-ai dat despre Dan, ii trimitem si noi un pupic pe frunte, sa-si revina repede, sa alerge, sa se joace, sa faca ceea ce-i place lui cel mai mult. Nu ma pricep sa interpretez diagnostice, dar dupa cate am priceput eu, si starea lui Dan a fost destul de grava, poate interpretez gresit.
Cand ai timp mai mult poate ne povestesti si cum s-au descoperit toate aceste probleme, cred ca l-am rugat acelasi lucru si pe sotul tau, imi cer scuze daca sunt insistenta atunci cand va rog pe toti sa scrieti detaliat despre diagnostice, spitale, medici etc., dar vreau, imi doresc ca parintii sa gaseasca cat mai multe informatii pe acest site.
Sanatate multa lui Dan !