Autor Subiect: matei 1 an si 6 luni  (Citit de 1503 ori)

iacob

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
matei 1 an si 6 luni
« : Martie 21, 2010, 01:31:48 a.m. »
matei s-a nascut pe 12 sept 2008 la o clinica din brasov. la trei zile dupa nastere a fost diagnosticat la bucuresti cu stenoza aortica valvulara. fiind din constanta, am mers la un eco si aici, diagnosticul fiind acelasi dar dr de  la cta ne
-a asigurat ca nu este nevoie deocamdata de operatie. in febr 2009 am mers la targu mures la un control si dupa 2 sapt am revenit pentru operatie. diagnosticul a fost mult mai complex decat cel care ni se prezentase la buc :valva aortica malformata, stenoza aortica valvulara semnificativa, stenoza medioventriculara stanga, si la nivelul tractului de ejectie al ventriculului stang , disfunctie diastolica ventricul stang de tip restrictiv. matei nu a prezentat nici un simptom al acestei malformatii, s-a dezvoltat ff bine si treb sa i multumesc dr neonatolog  din brasov care a insistat sa facem un eco cardio cat se poate de repede. asa ca pe 04 martie 2009, cand matei avea numai 5 luni si jumatate a fost operat la targu mures, de catre domnul dr Suciu Horatiu si echipa dansului. pentru mine acest doctor este un geniu,si o sa-i multumesc toata viata ca mi-a salvat copilul si i-a redat viata pe care orice copilas o merita. operatia a fost un succes, matei s-a recuperat repede si acum este un baietel absolut normal, vesel, vioi si minunat. echipa de doctori de la tg mures este intr-adevar profesionista. dupa 4 luni de la operatie am fost in germania la clinica unde lucreaza dl dr Sandica pentru un control si cei de acolo ne au spus ca dr de la tg mures au facut o treaba excelenta. ne vom duce iar in vara astapentru o noua examinare. recomand parintilor care trec printr-o situatie asemantoare sa lupte pt copiii lor, sa nu isi piarda nici o clipa speranta si increderea si sa apeleze cu incredere la serviciile dr Suciu. este un om minunat, un om calm si cald si din primele minute in care am vorbit cu dansul am stiut ca matei este pe maini bune. si asa a si fost.