Autor Subiect: ALESSIA MARIA  (Citit de 2589 ori)

ana maria

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
    • Vezi Profilul
ALESSIA MARIA
« : Martie 28, 2010, 07:33:21 p.m. »
Numele meu este Ana Maria P. si sunt din Alexandria, TR.
Povestea mea incepe pe 01.10.2009 cand a venit pe lume cea de-a doua fetita: Alessia Maria.  Momentele de bucurie s.au transformat in cateva zile in disperare: la IOMC a fost diagnosticata cu tetralogie Fallot. Am simtit ca totul se prabuseste in jurul meu, mai ales ca cei care erau indreptatiti sa-ti ofere informatii ridicau din umeri.   Am stat in maternitatea Giulesti pana a facut 2500g(a avut 1700g la nastere), apoi am mers la Tg. Mures pentru investigatii. Raspunsul a fost ca este prea mica, sa venim peste 3 luni la control, iar interventia chirurgicala dupa varsta de 1 an. Am inceput sa caut pe internet informatii despre aceasta boala si am luat legatura cu dl. dr. Sandica.  Multumim dr. Ioana Rosca si dr. Alin Nicolescu. Pe 28 februarie am ajuns in Germania,  pe 03 martie a fost operata,iar pe 19 martie am revenit acasa.
Alessia se simte foarte bine.
Inca nu ne vine sa credem ca tot ceea ce parea imposibil la noi in tara(varsta mica, greutate mica) aici a devenit certitudine.
Ii multumim din suflet dl. dr. Sandica!

Pentru orice informatie:
tel. 0762279856
mail: pajaraanamaria@yahoo.com
« Ultima Modificare: Iulie 16, 2010, 11:08:33 p.m. de ana maria »
Ana Maria

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
R?spuns: ALESSIA MARIA
« Răspuns #1 : Martie 29, 2010, 10:16:47 a.m. »
Ana Maria, multumesc pentru povestea voastra.
Ma bucur mult pentru Alessia, pentru voi, si va asteptam in continuare in forum, sa fiti alaturi si de alti parinti, sa ii ajutati cu informatii.

laurean74

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Martie 30, 2010, 09:56:30 p.m. »
Multa sanatate micutei. :)
Ne-am intalnit acolo,in Germania.
Paste fericit.

ana maria

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Mai 29, 2010, 06:32:51 p.m. »
Ne-am intors de la control, iar Alessia este foarte bine. Vom continua cu dl. dr. Nicolescu pentru controalele periodice.
Dupa operatie a evoluat mult mai bine: mananca mai mult si fara sa mai oboseasca, isi tine capul, iar in fundulet sta numai sprijinita de pernute...Cu rabdare sper sa depasim toate etapele.
Multumim inca o data dl. dr. EUGEN SANDICA.
Ana Maria