Autor Subiect: Un happy-end dupa 11 ani ...  (Citit de 1521 ori)

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
Un happy-end dupa 11 ani ...
« : August 13, 2010, 11:34:58 a.m. »
Buna seara tuturor!

In primul rand imi cer scuze ca scriu asa tarziu .Sunt mama lui Marius Daniel si va scriu acum deoarece nu am putut sa mai intru pe forum apoi dupa ce m-a ajutat Nicoleta cu parola am mai avut cateva probleme Acum insa am sa va scriu si cazul nostru  .Eu am scris in primavara pana sa plecam cu Danut la operatie atunci am scris diagnosticul si toate prin cate am trecut pana acum cand Danut are 11ani si in sfarsit am reusit sa-l operam .Am ajuns la clinica din Bad Oeyenhausen pe data de 21 aprilie data programarii pentru operatie cu formularul si am fost internati  .Dupa cele trei zile de carantina si investigatii lui Danut i-au iesit bine analizele si dupa cateter a fost operat la o saptamana de la internare.O peratia a fost reusita desi interventia trebuia facuta la varsta de 6 ani cand lui Danut i s-a facut suntul in tara . Pentru cei care nu ne stiu diagnosticul este acum la doua luni de la o TRANSPOZITIE CONGENITALA CORECTATA -cu defect major al septumului ventricular si stenoza pulmonara .Inima functionala univentricular.dupa operatie Danut s-a recuperat bine insa a avut probleme cu lichidul pleural pe care l-a dezvoltatla cateva zile de la operatie si care s-a eliminat prin punctie si tratament .Acum Danut se simte foarte bine oxigenatia a crescut de la 75% la 90%  insa mai are acum lichi pericardic 7 mm   care se va elimina in timp .Am fost de doua ori la control la Bucuresti operati este putin inflamata dar totul este bine    Cat am stat acolo  o luna de zile am cunoscut mai multe familii de romani si ii salutam pe toti cei care ne stiu. Acum multumim din suflet Domnului Doctor Sandica ,Doamnei doctor Ana si celor care ne-au ajutat sa ajungem acolo .am sa mai scriu curand