Autor Subiect: Andrei si mami Monica  (Citit de 1405 ori)

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
Andrei si mami Monica
« : August 13, 2010, 11:28:49 a.m. »
Seara bun? dragii mei.a?a cred c? sun? toate pove?tile celor c?rora Dumnezeu le ?ndrum? pa?ii c?tre oamenii minuna?i care ne salveaz? puii ?i care muncesc din zori ?i p?n? ?n noapte la spitalul din Bad, iar noi suntem printre ei. Andrei a fost internat ?n spital la data de 23 iulie, operat ?n 27 ?i l?sat la vatr?( mai exact la pensiunea dnei Sonntag) ?n data de 3 august. suntem acas?, ?n Rom?nia de vineri , din 6 august ?i ?nc? nu am terminat de povestit tuturor experien?a noastr?. nu numai c? Andrei ?i a revenit uimitor de repede ?i c?, dac? nu ar avea cicatricea de pe pieptu? nu ai ?tii c? a trecut printr o opera?ie pe cord deschis, dar am venit de acolo cu o stare sufleteasc? pe care nu am mai avut o de tare mult timp.nu e vorba doar de faptul c? puiul meu e s?n?tos dar acolo,?n Bad , am cunoscut o stare de normalitate care ?n Rom?nia nu mai exist?, ?mi pare r?u s? o spun. ?ntreg personalul medical care ne a avut ?n grij? a fost extraordinar.un loc deosebit ?n inima noastr? ?l vor avea pentru totdeauna Cornelia ?i Yasmin de pe sec?ia de terapie intensiv? care au fost singurele persoane de la care Andrei a acceptat s? m?n?nce , ?n afar? de mami, ?n existen?a lui de p?n? acum; dna Ursula Brandt care a avut mereu o vorb? bun? ?i un z?mbet pentru noi chiar dac? intram pe u?a biroului d?nsei de 5 ori pe zi ?i o asaltam cu problemele mele; dnei Ana Matei care e o femeie extrem de frumoas? ?i un om binecuv?ntat de Dumnezeu ?i mai ales dl doctor S?ndic? care ne a readus z?mbetul pe buze ?i speran?a ?n suflet, c?ruia i am ?ncredin?at un copil vesel dar boln?vior ?i ne a dat ?n schimb , dup? patru ore de opera?ie , un puiu? ce nu ?i poate ?terge z?mbetul de pe buze , ce i face pe cei din jur, de ai casei sau str?ini de pe strad? s? z?mbeasc? chiar dac? doar ?n fug? pentru c? le face semne cu m?nu?a ?i le d? pupici ?i care nu se mai opre?te din explorat . Nici c?nd am fost acolo ?i nici acum nu g?sesc cuvintele potrivite pentru a le mul?umi acestor oameni minuna?i. ce ai putea s? le spui celor ce ?i au redat via?a, bucuria de a tr?i ?i de a te bucura de tot ceea ce te ?nconjoar??! eu nu am aflat ?nc?.poate c? atunci c?nd ?i voi revedea Cel de Sus ?mi va lumina g?ndurile.
ne am ?ntors cu at?ta lini?te ?n inimi ?i cu absoluta convingere c? at?ta timp c?t pe lume exist? oameni ca dl.dr. S?ndic?, dnele .Ana Matei ?i Ursula lumea asta ce uneori ne pare str?mb? se va ?ndrepta ?i soarele mereu va r?s?ri.
pe aceast? cale a? vrea s? i salut ?i pe ceila?i p?rin?i pe care am avut privilegiul s? i cunosc ?n poate cele mai grele momente ale vie?ii noastre de p?n? acum : p?rin?ii lui Cosmin Andrei Aurelia ?i Gic? din Valu, Constan?a; familia Mih?il? din Bucure?ti; lumini?a, mama lui Dimitris ?i familia Ni?? din Titu care ?i acum sunt ?n Bad.Tuturor le dorim mult?, mult? s?n?tate ?i curaj

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
R?spuns: Andrei si mami Monica
« Răspuns #1 : August 14, 2010, 11:40:24 a.m. »
Monica, sper ca nu te superi, am mutat mesajul tau aici, sa aveti o poveste a voastra.

Ce repede a trecut timpul, cate emotii aveai inainte de a merge in Germania, iar acum simt in mesajul tau foarte multa bucurie, simt ca starea voastra e alta, aveti echilibru si armonie dupa aceasta experienta, ma bucur pentru voi, in special pentru Andrei, un suflet mic care a trecut printr-o mare incercare.
Sper ca si ceilalti parinti pe care i-ati intilnit in Bad O. sa intre aici, sa ne bucure cu povestile lor., inteleg ca de fiecare data exista un grup destul de mare de romani care sunt la clinica.
Te asteptam in continuare pe forum.
Sanatate multa lui Andrei, puiul vesel si curajos !