Autor Subiect: Sa ne cunoastem (12)  (Citit de 98569 ori)

laura_b

• Full Member
  • Mesaje postate: 141
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (12)
« Răspuns #315 : Martie 30, 2012, 06:44:01 p.m. »
Sonia, daca vrei sa schimbi doctorul ti-l recomand pe doctorul meu Dr Dan Tutunaru. Sarcina mea a fost urmarita de el in 2009. Tot el mi-a completat raportul medical si nu am intampinat nici o problema sa-mi fie semnat raportul medical de catre seful de sectie si de catre managerul spitalului. Dr Tutunaru lucreaza la Spitalul Elias si il mai gasesti la Fortis Medical Center de pe Str  Sandu Aldea Nr 86. Il gasesti in fiecare zi de la 13-18. Poti merge si fara programare pentru ca se ia primul venit primul intrat la consulatie. Poti sa ii spui ca stii de el de la mine (Laura Busila) si ii explici problema si il rogi sa iti completeze raportul. Eu iti pot trimite raportul completat in 2009, si doar sa modifice la diagnostic. Eu zic ca merita incercat, nu mai are sens sa pierzi timpul cu Peltecu.

sonia3

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
    • Vezi Profilul
« Răspuns #316 : Martie 30, 2012, 07:44:20 p.m. »
Multumesc Laura.Am sa merg sa il caut de luni.Tot luni va merge si o prietena  la control la Tg Mures cu fetita si mi-a cerut dosarul sa vada daca poate obtine negatie de la alt dr (pt ca Suciu nu e).Nu am timp de pierdut asa ca luni voi merge la Elias .Am sunat sa intreb cand e de garda si mi-a spus ca nu poate da astfel de informatii dar ca il gasesc pana in ora 11 in spital.Poate ma ajuta dansul.
Te pupic

dianatanase

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 12
    • Vezi Profilul
« Răspuns #317 : Martie 30, 2012, 07:56:49 p.m. »
O sa vezi Sonia ca o sa reusesti..nu te lasa. Eu iti tin pumnii ! pup

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #318 : Martie 30, 2012, 08:45:32 p.m. »
Iti tinem pumnii stransi, Sonia !

laura_b

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #319 : Martie 30, 2012, 09:53:03 p.m. »
sonia, foarte bine faci, chiar nu mai are sens sa pierzi vremea. Cand pomenesti de mine (ca poate nu-si mai aduce aminte de mine dupa nume), ii spui ca sunt cea care a avut copilul cu malformatie cardiaca pentru care mi-a completat raportul medical in ianuarie 2010.

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 589
    • Vezi Profilul
« Răspuns #320 : Martie 31, 2012, 08:07:04 p.m. »
Am vazut astazi pe facebook, un mesaj de la Mirela, prin care ne anunta ca in aceasta seara, de la orele 22.00, pe Romania TV (RTV), in emisiunea "Romania de poveste", se va difuza un reportaj cu Dl.Dr. Sandica, realizat la clinica din Bad Oeynhausen.
Va invit sa va uitati! Sper sa fie o emisiune reusita.
Pentru unii dintre voi va fi o reintilnire cu locurile unde copilasii vostri au primit o sansa la viata, pentru altii, cei care va pregatiti sa mergeti la clinica, va fi un film folositor.
Imi cer scuze ca trimit mesajul acesta abia acum, sper sa-l vedeti in timp util si sa urmariti emisiunea.

Sonia, ma bucur ca ati luat decizia de a schimba medicul. Trebuie sa crezi in sansa voastra si totul se va rezolva.

Ioana, ma bucur mult si pentru voi. Vladut va merge la cel mai bun chirurg, cred ca asta ar trebui sa va redea linistea.

laura_b

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #321 : Aprilie 01, 2012, 11:08:29 a.m. »
offf eu nu am vazut emisiunea....a inregistrat careva emisiunea, ca tare mi-as dori sa vad si eu reportajul.

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #322 : Aprilie 01, 2012, 10:36:26 p.m. »
Laura, am pus link ul cu emisiunea la subiectul Articole, reportaje.....

laura_b

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #323 : Aprilie 02, 2012, 10:55:15 a.m. »
merci mult Andreea. Am sa intru pe link sa caut reportajul

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #324 : Aprilie 02, 2012, 01:22:32 p.m. »
Despre emisiunea de sambata, ce parere aveti?
Mie mi s-a parut o emisiune nereusita, sper sa nu se supere nimeni pe mine, dar impresia pe care mi-a lasat-o a fost de neprofesionalism, jurnalistii nu se pregatesc, nu-si fac "temele" cum ar trebui.
S-a discutat despre formularul E112 de parca ar fi o favoare facuta romanilor si nu un drept al lor, intrebarile adresate domnului doctor Sandica nu au fost la subiect, ba parca se grabeau sa termine mai repede discutia.
Sper sa fie mai reusita a II-a parte a emisiunii.

nicoleta

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #325 : Aprilie 02, 2012, 01:23:40 p.m. »
Sonia, ai ajuns astazi la medicul recomandat de Laura?
Ne dai vesti bune?

sonia3

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #326 : Aprilie 03, 2012, 09:20:59 a.m. »
ACUM  5 MIN A REUSIT SOTUL MEU SA PUNA TOATE PARAFELE DE LA FILANTROPIE  VOI PLECA CA CASMB

Mara [mQQm]

• Hero Member
  • Mesaje postate: 539
    • Vezi Profilul
« Răspuns #327 : Aprilie 03, 2012, 09:29:36 a.m. »
Bravo, Sonia!!!!!! In sfarsit! La casa va merge totul bine.
If I had a prayer, it would be this: ?God spare me from the desire for love, approval, or appreciation. Amen.? 
We live in a house of mirrors and think we are looking out of the windows?Fritz Perls

dianatanase

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 12
    • Vezi Profilul
« Răspuns #328 : Aprilie 03, 2012, 12:08:04 p.m. »
Superr Sonia ma bucur enorm! ai vazut ca toate se rezolva :) Tin pumnii sa mearga totul si la Casa si sa stai linistita pana pleci.
Pup

sonia3

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #329 : Aprilie 03, 2012, 12:12:04 p.m. »
Am venit si de la CASMB.Trebuie sa sun peste 5 zile.Nu mi-au cerut negatie ,doamna a fost foarte draguta si a spus ca ea crede ca nu va fi nici o problema pentru obtinerea formularului.