Autor Subiect: Sa ne cunoastem (12)  (Citit de 98766 ori)

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
R?spuns: Sa ne cunoastem (12)
« Răspuns #15 : Septembrie 13, 2011, 02:43:31 p.m. »
Meme felicitari pt micutul scolar!!! sa-ti aduca note bune si bucurii!
...despre Medeea, pot doar sa imi imaginez cat e de scumpa asa indragostita!!!
Irina s-a indragostit pe la 1 an si jumatate de un baiat din vecini si imi povestea de el ca e cuminte si frumos(''minte'' si ''mos''), ca asa stia sa vorbeasca atunci!!!!
Era asa de simpatica cand isi amintea de el, dar i-a trecut dupa vreo saptamana!
Bine ca-i place Medeei la gradinita!
La cati ani ai dat-o prima data la gradinita?
« Ultima Modificare: Septembrie 13, 2011, 02:57:40 p.m. de liviams »

mateiut

• Full Member
  • Mesaje postate: 131
    • Vezi Profilul
« Răspuns #16 : Septembrie 13, 2011, 04:12:36 p.m. »
Doina ai facut programarea la domnul Sandica sau la secretara?Maine mergem si noi la control la domnul Nicolescu(sper sa venim cu vesti bune),si trebuie si eu sa fac programare pt B.O. M-am uitat dupa bilete mai ieftine si am vazut ca la inceputul lunii decembrie sunt,si acum stau in dubii ca nu stiu cui sa-i scriu pt programare.
Un an scolar bun tuturor boboceilor si celor mai mari.

liviams

• Full Member
  • Mesaje postate: 238
    • Vezi Profilul
« Răspuns #17 : Septembrie 13, 2011, 05:19:04 p.m. »
Mateiut- bafta maine la control!

doina

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 487
    • Vezi Profilul
« Răspuns #18 : Septembrie 13, 2011, 06:20:30 p.m. »
Mateiut, la Dl.Dr. dar ma gandesc sa nu-l mai deranjez pe viitor cu programarea. Poate ar fi mai bine la secretariat sa cer programare. Bine, ma refer la controale nu la programarile pentru operatie sau control post operator...
Astazi am luat biletele si se apropiau de 1000 Ron dar am facut un artificiu si am mai redus costul.
Am achitat taxal anuala pt Wizz Xclusive Club, in valoare de 126 Ron si biletele au fost 759 Ron.
Deci cu 885 Ron am luat si biletele si am achitat si taxa anuala. Mi-am recuperat investitia si am mai si ramas cu bani ;). Si timp de 1 an beneficiez de bilete reduse cam cu 10E/pers.

Asociatia Copiilor cu Boli Cardiace Congenitale
www.acbcc.ro

magdaz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #19 : Septembrie 13, 2011, 06:51:56 p.m. »
La controlul din noiembrie Rares va avea 2 ani impliniti, i-am luat bilet intreg. Stiti daca wizzair transporta gratuit caruciorul si pentru copiii peste 2 ani?

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #20 : Septembrie 13, 2011, 10:15:39 p.m. »
Magda, aceeasi nedumerire o aveam si eu. M-am uitat pe site la Wizz si nu este specificata varsta pana la care se accepta carutul. Il voi lua pentru ca ne va fi greu fara. Desi el nu prea mai e incantat de mersul in carucior.
Sper sa nu avem probleme la aeroport dar nu cred ca e conditionat de varsta.
www.acbcc.ro

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #21 : Septembrie 14, 2011, 12:36:46 a.m. »
Fetele, nu exista limita de varsta pentru a transporta un carucior. Fara grija, mergeti cu el, pentru ca este gratuit. Eu am avut caruciorul din doua piese(landou si "caroserie:)) si nu mi-a spus nimeni nimic. Asa ca nu va faceti griji. Il puteti lua insa doar pana la check-in...

Vin si eu cu vesti despre Floricica....dupa ce s-a lovit destul de tare la capsor(intre ochi) si este inca umflatica si cu semne vizibile, azi au venit la Bucuresti. Maine merg la consult la Fundeni. Astept sa vad si eu rezultatele si recomandarile.
Iulia are o nedumerire...drept pentru care apelez la voi. Micuta mananca foarte mult usturoi. Dimineata, pe stomacul gol, prima inghititura este de usturoi. Stiti cumva a fi contra-indicat?

Meme...felicitari pentru bobocel!

Laurici, ce faceti? Ati revenit?

Andreea

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 456
    • Vezi Profilul
« Răspuns #22 : Septembrie 14, 2011, 12:38:37 a.m. »
Cristinaguta...in ce saptamana esti?

Mirela

• Full Member
  • Mesaje postate: 117
  • Razvan Adrian Ruse
    • Vezi Profilul
    • Razvanruse Blog
« Răspuns #23 : Septembrie 14, 2011, 12:57:11 p.m. »
Am si eu o intrebare pt mamicile din c-ta.Stie cineva unde se poate face Endoscopie digestiva cu capsula?Razvan este suspectat cu sangerare la nivel gastric sau duodenal,cauza a anemiei.Dr Sandica,ne-a spus sa oprim aspirina,posibila cauza si sa facem endoscopie.Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.
« Ultima Modificare: Septembrie 14, 2011, 12:58:06 p.m. de Mirela »
Razvan a fost operat de tetralogie fallot,canal arterial persistent,DSV rezidual larg,in tg mures,la varsta de 6 luni,Implant de valva pulmonara,in Bad Oeynhausen-Germania,la 3 ani si 3 luni.

alina

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
  • Eric-Cristian
    • Vezi Profilul
« Răspuns #24 : Septembrie 14, 2011, 01:43:13 p.m. »
Am primit programarea pentru operatie. :) :) Avem programare pe data de 14 noiembrie. Mai merge cineva atunci?

magdaz

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #25 : Septembrie 14, 2011, 02:05:23 p.m. »
Doina, am elucidat misterul transportului caruciorului sunand la wizzair de unde am aflat ca daca vrei sa iei caruciorul copilului care nu mai este infant (sub 2 ani) vei plati pentru transportul caruciorului o taxa, aceeiasi cu taxa pentru bagajele de cala.

meme

• Full Member
  • Mesaje postate: 116
    • Vezi Profilul
« Răspuns #26 : Septembrie 14, 2011, 02:26:06 p.m. »
mersi de urari. Medea a mers prima data la gradi la 3 ani si 3 luni. a frecventat gradinita cu intreruperile aferente episoadelor de raceala de peste iarna. in rest am dus-o mereu dar nu aveam grija pentru ca mergea la grupa fratelui ei. acum merge singura si e ok. i-a prins bine acomodarea din anii anteriori.

doina

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #27 : Septembrie 14, 2011, 02:37:59 p.m. »
Doina, am elucidat misterul transportului caruciorului sunand la wizzair de unde am aflat ca daca vrei sa iei caruciorul copilului care nu mai este infant (sub 2 ani) vei plati pentru transportul caruciorului o taxa, aceeiasi cu taxa pentru bagajele de cala.

>:(
eu il iau si daca trebuie, platesc.... >:(
la Dortmund il dai la bagaje dar nu are treaba cu biroul de ceck-in. De unde verifica nenea de la bagaje varsta lui Darius?!
www.acbcc.ro

magdaz

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
    • Blogul lui Rares
« Răspuns #28 : Septembrie 14, 2011, 03:09:01 p.m. »
Doina, il dai la biroul separat de bagaje atipice insa iti cere biletul pe care este trecut infantul.  ;D

alina

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
  • Eric-Cristian
    • Vezi Profilul
« Răspuns #29 : Septembrie 14, 2011, 04:43:07 p.m. »
Fetelor voi cum ati facut cu biletele de avion, ati luat dus-intors sau doar dus? Am vb cu dr Nicolescu si mi-a zis sa ne luam bilete pentru data de 14 noiembrie cand avem si programarea la clinica. Pe voi va dus direct la clinica cand ati ajuns?